Otthon kapott ki a KFC

A komáromiak a második helyen álló Besztercebánya ellen szenvedtek vereséget.

A komáromiak az első félidő végén meg tudták szerezni a vezetést esélyesebb ellenfelük ellen. Mikeš beadása kissé szerencsés körülmények között jutott el Pintéhez, aki a kapus fölött a hálóba lőtte a játékszert. A szünet után mindössze öt percre volt szüksége a vendégeknek a fordításra. Előbb Starší talált be, majd egy szöglet utáni lecsorgót lőtt Snitka nagy erővel a léc alá. Ezek után Willwéber lőtt a tizenhatos sarkáról és a labda ismét a hálóban kötött ki. A végeredmény: 1-3.

Szlovák másodosztály, 10. forduló:

KFC Komárom-MFK Dukla Besztercebánya 1-3 (1-0)
Komárom, 627 néző, v.: Malárik
Gólszerzők: Pinte (40.) ill. Starší (65.), Snitka (67.), Willwéber (70.)

KFC: Ásványi - Pittner, Pagáč, Varjas, Ujlaky D., Domonkos, Šimko, Fokaidis, Holík (Pinte 4.), Mikeš (Rigo 71.), Daniel (Sandal 65.)
Dukla: Nôta - Gaško, Vaščák (Laksik 90.), Starší, Dolný (Holub 88.), Snitka, Polievka (Hrudkay 89.), Prikryl, Migaľa, Savić, Willwéber

A szintén a másodosztályban szereplő Somorja is vereséget szenvedett a 10. fordulóban. Ezúttal a Puhó győzte le a DAC tartalék csapatát, méghozzá 5-3-ra. Az STK így továbbra is csak a győzelem nélkül álló sereghajtó Tőketerebest előzi meg.

MŠK Puhó-FC STK 1914 Somorja 5-3 (2-0)
Puhó, 601 néző, v.: Parilák
Gólszerzők: Krčula (37.) - tizenegyesből, Vlček (38.), Michlík (58.), Holiš (60.), Munyorove (87.) ill Leginus (54.), Rymarenko (76., 90.) - a másodikat tizenegyesből
Sárga lap: Pavlovič (29.), Ozimý (90.) ill. Čunta (20.), Mezovský (27.)

Puhó: Strelčík - Riška, Ozimý, Lacko (Brezničan 66.), Michlík, Krčula, Pilát (Martinko 90.), Pavlovič, Vlček, Holiš (Munyorove 73.), Machara
STK: Slančík - Mezovský, Malý, Válek, Čunta - Nagy P., Németh (László 83.), Leginus - Sharani, Rymarenko, Pidruchnyj (Méry 46., Castillo 72.)