Végre újra győzni tudtak a dunaszerdahelyi lányok

A HC DAC női kézilabdacsapat két nyeretlenül megvívott bajnoki után győzni tudott a MOL Liga 22. fordulójában

fotó: hc dac / facebook

Az utóbbi időben a sérülésekkel és betegségekkel küzdő HC DAC a DHC Plzeň ellen lépett pályára szombaton. A csehek kezdtek jobban és 3-4 góllal is vezettek a félidő első felében. 10:10-nél a 18. percben azonban kiegyenlítettek a hazaiak, de a szünetben még hátrányban voltak, 12:14 állt az eredményjelzőn.

A második játékrész elején gyorsan ledolgozták hátrányukat Élő Beatrixék és a vezetést is átvették 16:15-nél. Innen már nem adta ki az előnyt a kezéből Debre Viktor csapata, amely végül 26:22-re győzött. Sajnos azonban egy rossz leérkezésnél megsérült a nemrég ujjtöréséből felépülő Bugár Cintia, így tovább szaporodhatnak a csallóközi csapat problémái.

A szerdahelyiek 12 bajnoki győzelem után előbb döntetlent, majd vereséget szenvedtek a legutóbbi két fordulóban, most viszont könnyen lehet, hogy visszataláltak a helyes útra. Juhos Katáék legközelebb március 23-án, szerdán a Most otthonában lépnek pályára.

forrás: ujszo.com