Megvan a DAC 300. élvonalbeli győzelme

Megtört a jég, a sárga-kékek megszerezték első győzelmüket a felsőházban

A DAC 2:0-ra győzött a zsolnaiak ellen a labdarúgó Fortuna Liga rájátszásának 6. fordulójában, ezzel megszerezte első győzelmét a felsőházban. Ez volt a dunaszerdahelyi együttes 300. diadala az élvonalban.

A rájátszás eddigi öt fordulójában csak a zsolnaiaknak volt gyengébb a mérlegük a DAC-énál, és a zöld-sárgák stílusa amúgy is fekszik a dunaszerdahelyieknek. A zsolnaiak elleni hazai meccs tehát remek lehetőséget kínált a DAC-nak, hogy végre megszerezze 300. győzelmét a Fortuna Ligában.

A két csapat korábbi egymás elleni meccsein ebben a szezonban mindig korán gólt szerzett a DAC (az 1., illetve a 3. percben), ez a sorozat pedig most is folytatódott: Szánthó Regő találatának köszönhetően már a 2. percben vezettek a hazaiak – 1:0.

A zsolnaiak egyenlíthettek volna, de Myslovič közeli lövése a 6. percben a kapufán csattant.

A 13. percben viszont növelte előnyét a DAC: Ciganiks lőtt távolról, és a labda a kissé kint álló és nagyon meghökkent Belko kapus felett behullott a hálóba – 2:0.

És még a szünet előtt lehetett volna három is, előbb Dimun találta el messziről a kapufát, a kipattanó Verlindenhez került, de ő ugyanúgy a kapufát találta telibe.

A DAC a második félidőben is kontrollálta a meccset, az 59. percben Dimun lőtt a kapu fölé. A zsolnaiak a 61. percben tornáztatták meg egy kicsit Veszelinovot, de Ďuriš lövése nem jelentett gondot a fiatal kapusnak. A MOL Arénában ismét volt szurkolás, a drukkerek negyedórával a lefújás előtt például nagy üdvrivalgással fogadták a csereként beálló Davist. A zsolnaiaknak volt még egy szépítési lehetőségük a 80. percben, Gono lövését Veszelinov kiütötte. A vendégek kapuja előtt is volt még kavarodás Davis beívelt szabadrúgása után Balogh fejelt, de a középre tartó labdát Belko védeni tudta.

A hazai közönség így is joggal ünnepelhetett, hiszen a DAC végre megszerezte a hőn vágyott jubileumi, 300. győzelmét az élvonalban.

DAC – Zsolna 2:0 (2:0)
Góllövők: Szánthó (2.), Ciganiks (13.).
Sárga lap: Dimun, Balogh, Nebyla, ill. Myslovič, Paur, Nemčík.
Játékvezető: I. Kružliak.

DAC: Veszelinov – Pinto, Kružliak, Brunetti, Ciganiks – Szánthó (65, Sharani), Nebyla, Dimun (83. Njie), Verlinden (74. Davis) – Krstovic (83. Moumou), Balogh.

ZSOLNA: Belko – Minárik, Paur, Nemčík – Ďuriš, Iľko (62. Sauer), Gono, Myslovič (62. Slebodník), Owusu – Kaprálik (78. Jánošík), Jambor.

forrás: bumm.sk