Egy óra szürkeség, harminc perc foci Somorján

Az STK 1914 Somorja játékosai nem okoztak csalódást a 29, fordulóban

Szolgai Máté élete első gólját fejelte bajnoki meccsem a felnőttek között. (Őry Tibor felvétele)

Könnyen felejthető első félidőt követően a második játékrész közepétől hazai pályán nagyobb sebességre kapcsoltak az STK 1914 Somorja játékosai és magabiztosan győzték le a II. labdarúgó liga 29. ordulójában a kiesés ellen harcoló MFK Dubnicát (4:0).

A mérkőzés előtt kellemes hazai idényzárót és három pontot igértek szurkolóiknak a somorjaiak, ám sokáig úgy tűnt, hogy fogadkozásuk csupán puszta igérgetés marad. Ugyanis elég sokáig számos eladott labdával tarkított, többnyire a pálya középső részén zajló küzdelmet láttak a nézők, akiket mindezek nem hoztak lázba. Nem sok dolguk akadt a kapusoknak sem, akár sütkérezhettek is az erős napsütésben. Némi változást a 23. perc hozott, amikor Bilovský csúsztatott fejese nem sokkal kerülte el a hazaiak kapuját. Bő negyed órával később Baez pazar labdával ugratta ki Leginust, aki az ötös sarkáról a védőktől szorongatva fölé durrantott. Már úgy tűnt, hogy a szünet előtt egyik csapat sem lesz eredményes, de a 43. percben Yarosh egy csel után Vrábel elé gurított, ő pedig félfordulattal a későn eszmélő ellenfelei között a bal alsó sarokba perdített – 1:0. Ez volt egyébként a találkozó első olyan lövése, amely a kaput találta el.

Fordulás után egy ideig még eltartott a kocogós iram, aztán mégis csak felélénkült a játék. A 70. percben formás hazai baloldali támadás végém Bahi bedását Szolgai látványos mozdulattal fejelte a jobb felső sarokba – 2:0. Ez volt a dunaszerdahelyi nevelésű, tehetséges csatár első bajnoki gólja a felnőttek között, amit a játékos azonnal nagy bukfenccel ünnepelt meg. Ezután a szemlátomást erőnléti godokkal küszködő Vág mentiek kissé megkönnyítették vendéglátóik dolgát, akik ekkor már sorozatban teremtettek jobbnál jobb gólhelyzeteket. Negyed órával a lefújás előtt Pančík jobbról ívelte a labdát a hosszú sarok fele, ahonnan Boateng akrobatikus mozdulettel továbbította a hálóba – 3:0. Hét perccel később Csóka, a nem sokkal kprábban csereként beállt további hazai fiatal is feliratkozhatott volna a góllövők listájára. azonban a lövése a bal kapufán csattant. A kipattanó játékszert a menteni igyekvő Lazarchyk zavarában a saját kapujába lőtte – 4:0. A vendégeknek a végén akadt lehetőségük arra, hogy legalább a becsületgólt megszerezzék, de Pleva közelről csak a kapufát találta el, majd a hazai védők hárítottak.

Fölényes győzelmükkel végül a somorjai játékosok beváltották a mérkőzés előtti igéretüket. Michal Kuruc vezetőedző pedig elsősorban annak örült, hogy a mérkőzés során négy fiatal neveltjük (Szolgai, Csóka, Ferlaťák, Demjanovič) is pályára lépett és mindannyian igéretes teljesítményt nyújtottak, ami jó hír a következő bajnoki idényre.

Forrás: ujszo.com