Az első akadályt vette a DAC

Pénteken jöhet a Trencsén az Európai Konferencialigában való részvételért játszott osztályozó döntőjében

Fotó: DAC 1904 / facebook

A DAC futballcsapata 4:2-re legyőzte az újonc liptószentmiklósiakat az Európai Konferencialigában való részvételért játszott osztályozó elődöntőjében. A sárga-kékek pénteken a trencséniekkel csapnak össze az osztályozó döntőjében.

A DAC az elmúlt négy évben vagy a harmadik, vagy a második helyen végzett a bajnokságban, így automatikusan kiharcolta az európai kupaindulást, most azonban csak a negyedik helyen zártak a sárga-kékek, így osztályozóra kényszerültek.

Ott végül nem a bajnokság 7., hanem 8. helyezett csapata, a liptószentmiklósi együttes lett az ellenfelük, mert a Sereď nem kapott licencet a következő szezonra.

A hazaiak jól kezdték a meccset, és hamar vezetést szereztek. Szánthó Regő ívelte a kapu elé a labdát, Verlinden lefejelte, Krstovic nem érte el, de érkezett Nebyla, aki közelről a kapuba paskolta – 1:0.

A nagyszombati nevelésű játékosért nem lelkesedik a szerdahelyi szurkolótábor, a névsorolvasási show során jobb esetben hallgatnak, amikor rákerül a sor, rosszabb esetben fütyülnek is, ám ezúttal boldogan kiáltották világgá a nevét a drukkerek.

Nem sokkal később Krstovič növelhette volna az előnyt, fejesét Sváček látványos vetődéssel védte.

Jó húsz perc elteltével a vendégeknek is volt veszélyes helyzetük, egy bal oldali beadás után Pinte Patrik fejelhetett szabadon, de nem találta el a kaput. A másik oldalon Ciganiks próbálkozott egy cseles, kifelé csavarodó lövéssel.

A 27. percben viszont már sikerrel járt: egy gyors ellentámadás után Krstovic csinálta meg magának a lövőhelyzetet, lövését Sváček még védeni tudta, de a kipattanóra jött Ciganiks – 2:0.

A DAC-nak voltak még egyéb helyzetei is az első félidőben, de azok kimaradtak. A legnagyobb ziccere Krstovičnak volt, Sváček lábbal védett.

A második félidő elején egy vendégszöglet után Šindelář fejelt centikkel a kapu fölé. Nem sokkal később Pinte Patrik kapott jó labdát az üres területre, de a lövését Veszelinov védte.

A 58. percben végleg eldöntötte a meccset a DAC: a csereként beállt Andzouana egy kiugratás után elpöccintette a labdát a kapuból kilépő Sváček mellett, és az üres kapuba lőtt – 3:0. És még nem volt vége: a 64. percben Krstovic vette észre, hogy Sváček kint áll a kapujából, és elegánsan a hosszú sarokba emelt – 4:0.

A vendégek is szereztek egy szépítő gólt: Václavik lövését még védte Veszelinov, de aztán a csereként beállt Kačerík laposan a hálóba lőtt – 4:1. Tíz perccel a meccs vége előtt jött a Tatran másik szépítő gólja, ismét egy cserejátékos, Flak volt eredményes a hazai védelem hathatós asszisztálása mellett – 4:2.

Mivel az első elődöntőben a trencséniek 2:0-ra nyertek Zsolnán, péntek este – ismét a MOL Arénában – a DAC a Trenčínnel csap össze az Európai Konferencialigában való indulásért.

Osztályozó az EKL-szereplésért, elődöntő:
DAC – Liptovský Mikuláš 4:2 (2:0)
Góllövők: Nebyla (8.), Ciganiks (27.), Andzouana (58.), Krstovic (64.), ill. Kačerík (67.), Flak (79.).
Sárga lap: Balogh.
Játékvezető: Kráľovič, 4338 néző.