Még élnek a magyar és a szlovák remények is

A magyar válogatott kikapott, a szlovákok döntetlent játszottak, de még mindketten kijuthatnak az Eb-re.

A magyar válogatott már 5. percben hátrányba került Horvátországban, Kádár hibája után. Ezt követően pedig Lovrencsics, majd újra Kádár hibázott és a félidőben már 3-0 volt az állás. Bár a szünet után Kleinheisler piros lapot kapott és tizenegyest is rúgtak a hazaiak, az eredmény nem változott. A magyar válogatottban végig a pályán volt a DAC-ból utólag behívott Vida Máté.

Európa-bajnoki selejtező, E-csoport:

Horvátország-Magyarország 3-0 (3-0)
Spoljud Stadion, 32 110 néző, v.: Orsato
Gólszerzők: Modrić (5.), Petković (24., 42.)
Sárga lap: Vida (31.), Brozović (45.) ill. Kleinheisler (18., 56.), Lovrencsics (82.)
Piros lap: Kleinheisler (56.)

Horvátország: Livaković - Jedvaj, Lovren, D. Vida, Barišić - Modrić (Kovačić 67.), Brozović - Rebić, Rakitić (Vlašić 74.), Perišić (Brekalo 60.) - Petković
Magyarország: Gulácsi - Lovrencsics, Orbán, Kádár (Lang 46.), Korhut - Vida M., Kleinheisler, Holman - Dzsudzsák (Nagy D. 60.), Szalai, Sallai (Varga 76.)

A szlovákok hazai környezetben léptek pályára Wales ellen. A keretben szereplő Bénes Lászlót nem nevezte a meccsre Pavel Hapal szövetségi kapitány. Az első félidőben hátrányba kerültek Lobotkáék, de a második 45 percben tudtak egyenlíteni. Ezen eredmények után pedig kijelenthető, hogy izgalmas lesz az E-csoport véghajrája.

Szlovákia-Wales 1-1 (0-1)
Nagyszombat, 18 071 néző, v.: Del Cerro (spanyol)
Gólszerzők: Kucka (53.) ill. Moore (25.)
Sárga lap: Gyömbér (51., 88.) ill. Bale (15.), Ampadu (33.), J. Williams (50.), James (94.)
Piros lap: Gyömbér (88.)

Szlovákia: Dúbravka - Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hancko - Kucka, Lobotka - Rusnák, Hamšík, Mak (Haraslín 79.) - Boženík (Šafranko 86.)
Wales: Hennessey - Roberts, Rodon, Lockyer, Davies - Allen, Ampadu (Morrell 58.) - Bale, J. Williams (Wilson 66.), James - Moore

A következő meccseket vasárnap játszák, ekkor Magyarország Azerbajdzsánt fogadja, míg a listavezető horvátok Walesbe látogatnak. Az eredmények kedvező alakulása esetén van még esélye a magyar, a szlovák és a Wales válogatottjának is, hogy ott legyen a 2020-as Európa-bajnokságon, de a horvátok sem dőlhetnek még hátra. Ellenben ha Modrićék behúzzák a walesi találkozót, majd legyőzik Szlovákiát is, a november 19-én esedékes Wales-Magyaroszág mérkőzésen dőlhet el, hogy ki lesz a második továbbjutó. A matematikai esélyek tehát már megvannak, ehhez az első lépést viszont vasárnap kell megtennie a magyaroknak és le kell győzniük Azerbajdzsánt.