Remek szériában az egyházgelleiek

Az egyházgelleieknek hatalmas csatában sikerült két vállra fektetniük a királyfiakarcsaiakat

Világi András, az egyházgelleiek egyik motorja

Az egyházgelleiek ezzel zsinórban negyedszer hagyták el győztesen a pályát, s két pontra megközelítették az éllovas balonyiakat és pozsonyeperjesieket az AG Sport Ligában.

A vendégek nem túl jó előjelekkel érkeztek a VII. fociliga 13. fordulójának múlt heti meccsére, hiszen az utóbbi öt fordulóban mindössze két pontot sikerült zsákmányolniuk, és emiatt egyre hátrébb csúsztak a tabellán. Ezzel szemben a hazaiak megtáltosodni látszanak az őszi szezon vége felé. Pinte Attila munkája egyértelműen kezd megmutatkozni.

A mérkőzés a már jól ismert forgatókönyv szerint indult. Az egyházgelleiek magas letámadással kezdtek, de a labdaszerzések utáni kulcspasszok valahogy nem ültek. De az elmondható, hogy állandó védekezésre késztették a vendégeket. Előbb egy ígéretes fejesük szállt mellé, majd a hazaiak két színesbőrű játékosának szép összjátéka után védett nagyot a vendégek kapusa. Közben a királyfiakarcsaiak is jelezték, hogy nem csak védekezni jöttek. Remek helyről végezhettek el szabadrúgást, ám a labda elkerülte a jobb felsőt.

A 20. perc után felgyorsultak az események. Előbb egy tizenegyesgyanús szituáció borzolta a kedélyeket hazai oldalon, a bíró sípja azonban néma maradt. De egy perccel később így is megszületett a vezető gól. Egy szép egyházgellei támadás végén a gólfelelős Martin Hindák lőtte ki a bal alsót (1:0). Ezt követően egy jól begyakorolt figurát láthattunk, de a végén a fejes itt is elkerülte a kaput. Majd ismét a színesbőrű játékosok következtek (látszik, hogy nagyon érzik egymást), szinte ketten vittek végig egy támadást a bal oldalon, ám a lapos beadás után ordító ziccer maradt ki. A mérkőzés ezen periódusában a királyfiakarcsaiak rengeteg labdát adtak el (nyilván a csúszós talaj is közrejátszott ebben), amiből a hazaiak igyekeztek is profitálni, ám a mély talaj gyakran őket is megtréfálta. A félidő végén viszont akadt egy ziccerig kijátszott akciójuk, amit a vendégkapus bravúrral védett.

A második félidő hatalmas védéssel indult, a vendégkapus tornázott ki egy szabadrúgást a jobb felsőből. Ezután a hazaiak hálóőrének is védenie kellett egy elég kellemetlen lövést. A félidő derekán megfogyatkoztak a vendégek egy felesleges második sárga lap miatt. és ekkor már borítékolható volt a hazai győzelem. „Most kell rárúgni a másodikat, és meglesz” – kiáltotta be egy helyi szurkoló. És ez be is következett. A fiatal Tóth Kristóf (szinte az első labdaérintéséből) védhetetlenül fejelt a kapuba (2:0). De majdnem azonnal válaszoltak a vendégek, egy trükkös szabadrúgás után az egyházgelleiek hálóőre mentett nagyot. Volt még néhány ígéretes támadás, elsősorban hazai részről, de az eredmény már nem változott. A hazaiak tovább menetelnek, míg a vendégeknek (akik egyébként a vereség ellenére nagyot küzdöttek) tovább kell dolgozniuk azon, hogy visszanyerjék tavalyi formájukat.

Világi András, a hazaiak középpályása, aki meccsről meccsre szürke eminenciásként robotol, és állandóan csapata egyik legjobbja, a meccs után elmondta: „Nincsenek konkrét célok, de megpróbáljuk ebből a szezonból kihozni a maximumot. Szerintem ilyen remek társaság, mint a miénk, nincs még egy a járásban. Talán az egyetlen »negatívum«, hogy sok fiatal játékosunk van, akik iskolai kötelezettségeik miatt nem tudnak minden edzésen részt venni, de amúgy minden rendben a csapat háza táján. Azonosultunk az új edző filozófiájával, és ez most már hétről hétre meg is mutatkozik. Bízunk a sikeres folytatásban.”

forrás: ujszo.com