Továbbra is hullámvölgyben a Somorja

Sorozatban negyedik hazai bajnoki találkozóján maradt győzelem nélkül az STK

A II. fociliga 15. fordulójában a kék-fehérek 4:2-es vereséget szenvedtek a Myjava ellen.

Az eredeti elképzelés alapján Eric Davis és Lukas Leginus is érkezett volna a somorjai csapatba a DAC-tól, de végül Michal Trnovský kapus és Brahim Moumou erősítette az STK-t. Sérülés, illetve sárga lapos eltiltás miatt hiányzott a kék-fehéreknél Matej Draško Marič-Bjekič és Nagy Péter, ami érződött is a pályán.

A hazaiak az első perctől igyekeztek gyorsan kombinálni. Többször átjutottak a vendégek védelmén, de sokáig helyzet nélkül maradtak. Egészen a 17. percig, amikor Csóka Bálint került a vendégkapus elé, de a párharc győztese Kubica lett. Nemsokára Badije került helyzetbe, de tisztázott a vendégvédelem. Levegőben lógott a hazai gól, de fél óra játék után a myjavaiak örültek. Egy jobb oldali szöglet után Olejníkról megfeledkeztek a hazai védők és ő nem hibázott – 0:1.

A somorjaiak mentek, mentek előre és igyekezetük góllá érett. Moumou beadása után a labda Bahi elé pattant és ő közelről egyenlített – 1:1. Sőt, még a szünet előtt fordíthatott volna az STK. Szép akciók végén Csóka és Szabó lábaiban maradt a második gól.

A szünetben nagyon bizakodott a közel négyszáz néző, mivel jól, ötletesen játszott a csapatuk. Majd rögtön a középkezdés után Dziviak játékvezető meglepetésre büntetőt ítélt a vendégeknek. Owusu kezezését a tizenhatos vonalánál csak ő látta... A tizenegyest Pekár biztosan értékesítette – 1:2. Ez a váratlan találat teljesen megzavarta a hazaiakat. Igyekeztek, hajtottak, de sokat hibáztak, és a játékuk nem volt meggyőző. Sőt, a 71. percben Olejník révén már két gólos előnyre tett szert a vendégcsapat – 1:3.

Ezután pályára került Mikuláš Demjanovič is, aki szombaton a DAC U19-es csapatában Besztercebányán mesterhármast ért el. Hat perccel a befejezés előtt pont az ő beadása után Mareš a saját kapujába csúsztatta a labdát – 2:3. A hazai remény a pontszerzésre azonban csak egy percig élt, mivel egy előrevágott labdát Lopušan pofozott a kapuba – 2:4.

,,A harmadik vendéggólig jobbak voltunk. Mi játszottuk a focit, helyzeteink is voltak. Sajnos, hetek óta középcsatár nélkül játszunk, hiányoznak a gólok a szélsőktől is. A helyzetek megvannak, de nem értékesítsük őket. A másik oldalon többször rosszul védekeztünk. Bízom benne, hogy szerdán a Púchov elleni kupameccsen végre effektívek leszünk” – nyilatkozta lapunknak Michal Kuruc, az STK mestere.

,,Nagyon örültem a DAC-os góljaimnak, egyszerre hármat nagyon régen szereztem. Sőt, utoljára még az U19-es nemzeti csapat mezében rúgtam gólt augusztusban. Sajnos, a Myjava ellen a helyzetkihasználás döntött. Az első félidő után már vezetnünk kellett volna. Az utolsó negyedóra kezdetén léptem pályára, az edző azt mondta, próbáljuk visszahozni a meccset. Szabadrúgásom után szépítettünk, de egy kihagyás után a vendégek megszerezték a negyedik góljukat. Nagyon szomorúak vagyunk, hogy otthon nem megy. Bízom benne, hogy szerdán megszakad ez a rossz sorozat. Mivel én a DAC játékosa vagyok, így a kupameccsen nem játszhatok az STK mezében. De itt leszek a Pomléban és szurkolok a srácoknak” – mondta az Új Szónak Demjanovič.

Az STK szerdán a Szlovák Kupa nyolcaddöntőjében a Púchovot fogadja. Továbbjutása történelmi siker lenne. A fehér-kékek a 108 éves klubtörténetben még sosem kerültek be a kupa legjobb nyolc csapata közé.

Forrás: Duducz Tibor / ujszo.com