Felvidék

Negyeddöntőben a komáromiak

A lila-fehérek Fortuna ligás csapatot búcsúztattak a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjében

Fortuna ligás ellenfelet búcsúztatott a Slovnaft Cupból a komáromi II. ligás labdarúgócsapat: a ViOn 2:0-s legyőzésével már a nyolc közé jutottak a lilák.

A komáromiak tavaly a nagymihályiakat és a DAC-ot is kiütötték a kupából, így bizakodva várták a tegnap kora délutáni meccset a szintén élvonalbeli aranyosmarótiak ellen. Annál is inkább, mivel hétvégén a II. ligában éllovas eperjesiek skalpját is begyűjtötték az idegenbeli bajnokin. „Győzni akarunk” – szögezte le határozottan az öltözőfolyosón Radványi Miklós, a KFC vezetőedzője.

Védencei egy első perces ViOn-helyzetre Ganbold révén válaszoltak a 9.-ben. A komáromi szögleteket elvégző Šmehyl az időjárást is bevette a játékba – számolva a vendégkapus szemébe élesen sütő nappal és a felé fújó széllel. Az elsőnél egyből kapura tekert, de másodjára is gólveszélyes helyzet alakult ki.

Az aranyosmarótiak enyhe mezőnyfölényben játszottak, de a hazai védelem jól zárt, minden komolyabb beadásba, lövésbe beleléptek a védők.

A 24. percben egy alkalommal nem, de a ViOn-csatár nagyon gyengén fejezte be az akciót. A 27. percben – ismét egy szöglet után – Pastorek lőtte telibe a kapufát távolról. Később veszélyes kontrát vezetett Mészáros András, de a kapu elé érkező csapattársai elől tisztáztak a védők. A szöglet utáni kavarodásnak pedig a ViOn szerencséjére Ochotnický játékvezető sípszava vetett véget, aki kifelé ítélt szabadrúgást.

A félidő hajrájában erősödött a vendégek nyomása, a lila-fehérek nem egy alkalommal csak előrebikázták a labdát, ha pedig kellett, Bréda tenyerelte szögletre a lövést.

A képlet a második félidő elején sem változott, a ViOn támadgatott, de a KFC volt veszélyesebb. Pastorek és Šmehyl akciója végén Tóth Gábor lövéset védte üggyel-bajjal a vendégkapus az 53. percben. Az 54.-ben pedig ismét a nagyon aktív Pastorek veszélyeztetett. Ivan Galád, az aranyosmarótiak vezetőedzője reagált is, hármas cserével frissített, a néhány jó elfutást bemutató Pinte Patrik is lejött a pályáról. Az új játékosok még bele sem melegedtek a játékba, amikor az aktív komáromi jobb oldalon egy újabb akció végén Mészáros még nem bírta bekotorni a labdát, de Šmehyl öt méterről bepofozta a hálóba – 1:0.

Innentől nem igazán volt benne a levegőben, hogy a vendégek egyenlíteni tudnának, brusztoltak rendesen, de átütőerő nem volt a támadásaikban. A nagyobb motiváció egyértelműen érződőtt hazai oldalon, Pastorek például egy buzdító felkiáltással hagyta el a pályát lecserélésekor. A 80. percben eldőlhetett volna a meccs, de egy tetszetős Tóth Gábor–Štepanovský–Tóth Gábor akció végén Emmanuel erőtlen megoldást mutatott be. A végeredmény mégis 2:0 lett, Bayemi talált be a ráadásban.

„A komáromiak megérdemelten jutottak tovább. Motiváltak voltak, jól mozogtak, felkészültek taktikailag, olyan játékot mutattak be, mint mi a korábbi meccseinken – mondta a ViOn mestere, Galád a meccs után, akinek vezetésével első vereségét szenvedték el az aranyosmarótiak. – Tudtuk, hogy nem a Real Madrid vagyunk, hogy jön majd vereség, de ügyesek vagyunk, és megyünk tovább.” Hogy mennyire nem viselte meg a kiesés a trénert, jól jelzi, hogy egy kezdődő mosolyt is el kellett nyomnia az újságíróknak nyilatkozva. A nem épp higgadt szakember hírében álló Galád a meccs alatt is békésen kommentálgatta magának a történéseket, s a labdaszedőnek is jóságos nagypapaként magyarázta el, hogy ez nem a világbajnokság, nincs akkora tét, hogy időt húzva lassan kelljen visszadobnia a labdát…

„A 2:0 ellenére azért nem volt sima a meccs. Örülök, hogy azok a játékosok, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, odatették magukat. Megérdemelten nyertünk. Kielemeztük az ellenfél játékát, minden úgy alakult, ahogy arra számítottunk. Várjuk a következő élvonalbeli ellenfelet – mosolygott Radványi, aki azt is elárulta lapunknak, már nagyon fáradt. – Még az utolsó, Pohronie elleni meccset kellene behúzni szombaton, és ottmaradni az élbolyban a bajnokságban is.”

A Slovnaft Cup nyolcaddöntője különösen pikáns volt Mészáros András számára, aki 2020 tavaszán Aranyosmaróton szerepelt.

„Sajnálom őket, hogy kiestek a kupából, de nekünk nagyon fontos volt a továbbjutás. A meccs előtt beszélgettem pár sráccal a ViOn-ból, picit fura érzés volt, de a pályán már csak a játékra figyeltem. Hosszabb idő után ott lehettem a kezdőben, úgy érzem, megálltam a helyem” – jegyezte meg az Új Szónak a szélső.

Forrás: ujszo.com