Háromgólos előnyről kaptak ki az újváriak

A Tipsport Liga 11. fordulójában hiába vezetett 3-0-ra az Érsekújvár, a DVTK örülhetett a végén.

Az újváriak jól kezdték az összecsapást, már a negyedik percben vezetéshez jutottak egy emberelőnyös szituáció végén. Ezt követően Pavlas kapusnak is köszönhetően őrizték előnyüket, majd a harmad vége előtt még növelték is azt. A szünet után gyorsan jött a harmadik találat is, úgy tűnt fölényes győzelmet is arathatnak a DVTK Jegesmedvék felett. A vendégek viszont felpörögtek és kétszer is ki tudták használni létszámfölényes helyzetüket, majd ki is tudtak egyenlíteni. Nyolc perc alatt eltűnt a háromgólos előny.

A harmadik játékrész eleje a vendégeké volt és előnybe is tudtak kerülni. Öt perccel a vége előtt jött viszont az egyenlítés, nyílttá vált a mérkőzés. A vége előtt 63 másodperccel viszont újra a DVTK köszönt be és már 4-5 volt az állás. A legvégén egy üres kapuba lőtt góllal pedig a végeredmény is kialakult. Az Érsekújvár hiába vezetett három góllal, végül 4-6-os vereséget szenvedett a miskolciaktól.

Tipspot Liga, 11. forduló:

HC Mikron Érsekújvár-DVTK Jegesmedvék 4-6 (2-0, 1-3, 1-3)
Érsekújvár, v.: D. Konc st., Fridrich - Krajčík, Jurčiak
Gólszerzők: Bajtek 4. (Hruška, Hatala), Stupka 16. (Urban, Pospíšil), Dlugoš 24. (Stupka, Urban), Pospíšil 56. (Mikuš, Stupka) ill. Galanisz 26. (Ross, Rodman), Beauviller 32. (Rodman, Ross), Magosi 34. (Beach, Dudás), Láda 42. (Beauviller), Ross 59. (Rodman), Beach 60. (Reszeg)

Fotó: Facebook-HC Nové Zámky - HC Érsekújvár magyar változata