Ötgólos hátrány után drámai végjátékban győzött Naszvad

Öt másodperccel a vége előtt még döntetlen volt az állás, mégis győzött a Ferplast.

A naszvadiak szombat koraeste Kassa csapatát fogadták. Ryšavá Vanesáék jól kezdtek, de 4-2 után megtorpantak és a 11. percben már 4-5 volt az állás. A vendégeknél az izlandi Petursdottir Gunnhildur szállította a gólokat és a hazaiak nem találták a játékának az ellenszerét. Az első félidő végén 8-13 volt az eredmény.

Az igazi izgalmak viszont a második játékrészben jöttek. Naszvad sokkal összeszedettebben védekezett és Kóša Nikolett góljai után 15-16-ra fel is zárkózott. A kassiak viszont nem  hagyták, hogy egyenlítsen a Ferplast, sőt gyorsan vissza is állították a háromgólos különbséget. A hazaiak védekezésben is váltottak és szoros emberfogással kizárták a játékból a vendégek gólzsákját, majd az irányítóját is. A kassiak ez után támadásban összezavarodtak és két húzóemberük nélkül nem tudtak hatékonyan játszani. 17-18-nál újra felcsillant a remény az egyenlítésre, de gyorsan 18-21-re módosult az állás, ráadásul emberhátrányba is kerültek a naszvadiak.

A kevesebb játékos viszont nem szegte a hazaiak kedvét, Kender Evelin ekkor talált be, majd jött sorban Haris Edina és Simonics Ulrika gólja is és már 21-21-et mutatott az eredményjelző. Szűk öt perc volt még hátra. Ekkor a vendégeknél jött egy kiállítás, Kender Evelin pedig előnyhöz juttatta csapatát. Naszvad 4-3 után vezetett újra az 56. perc végén. Kassa nem adta fel és egyenlített, majd Kládek Bea góljára is tudtak válaszolni.

Fél perc volt hátra, mikor a győzelemért támadhatott a hazai csapat, jött is az időkérés és Haris Lucia jó tanácsokkal látta el csapatát. Az akció végén azonban a kapufa nem volt a Ferplasttal, de Zachar Karin lövése után visszakerült a labda a naszvadiakhoz. Végül 5 másodperccel az utolsó dudaszó előtt szabaddobáshoz jutott Naszvad. A labdát ismét Zachar Karinnak készítették le, akinek a korábbi számos blokkolt kísérlet sem szegte a kedvét és pazar lövéssel beállította a 24-23-as végeredményt.

A Ferplast hatalmasat küzdve egy csapnivaló első félidő után rengeteget javulva győzte le ellenfelét és továbbra is vezeti a tabellát. E mellett Zachar Karin holtversenyben élen áll a góllövőlistán is, Kóša Nikolett pedig az 5. a rangsorban. Kijárt tehát a szurkolók vastapsa a csapatnak a drámai találkozó után.

Női kézilabda 1. liga, 4. forduló:

Ferplast Naszvad/Ímely-ŠŠK Bernolákova Kassa 24-23 (8-13)
Naszvadi sportcsarnok, v.: Balogh, Klimko

Hazai gólszerzők: Haris Sandra 1, Kender Evelin 3, Kládek Bea 1, Kóša Nikolett 7, Haris Edina 3, Zachar Karin 6, Ryšavá Vanesa 1, Simonics Ulrika 2
Vendég gólszerzők: Englerová Lea 3, Pajorová Veronika 3, Findriková Simona 2, Petursdottir Gunnhildur 9, Kišidayová Patrícia 2, Pálsdóttir Áróra Eir 4