Százegy privigyei pont Komárom ellen

A komáromi kosarasok vereséget szenvedtek a bajnoki ezüstérmes otthonában.

Komárom két szlovén irányítója, Boban Tomič és Nini Gabrijel továbbra sem egészséges és a Privigye (Prievidza) ellen Stamenkovič sem tudott pályára lépni. Alaposan foghíjas volt tehát a vendégek csapata. Ennek ellenére jól kezdett az MBK, de 10-15 után felébredtek a hazaiak. A negyed végére, köszönhető néhány szép triplának már 22-19 volt az állás. Ami az egyik oldalon bejött, a másikon nem. Komárom az egész meccsen csak egyszer tudott hárompontost dobni, így folyamatosan el tudtak húzni a privigyeiek. A félidőben 49-40-et mutatott az eredményjelző.

A harmadik tíz perc volt ami igazán megpecsételte a Duna-partiak sorsát, hiszen mindössze 12 pontot tudtak csak dobni, míg ellenfelük 25-öt gyűjtött. Bár vezettek szép akciókat a vendégek, az utolsó játékrész már inkább csak formalitás volt és csak az volt a kérdés összejön-e a száz Privigyének. Végül 10 másodperccel a vége előtt Johnson jó megindulása után átlépték a bűvös határt.

Lukáš Bolek meccs utáni értékelése: "Úgy gondolom a meccsen azt kaptuk amit vártunk az ellenféltől. Megtizedelt csapattal érkeztünk, hárman is hiányoztak szombaton. Természetesen ennek ellenére győzni érkeztünk Privigyére. Küzdöttünk ahogy tudtunk és az első félidőben meg is mutattuk, hogy kiegyenlített játékra vagyunk képesek ellenük. A második két negyedben már fizikailag nem voltunk egy szinten. Rendbe kell hozni a csapat egészségét."