Felvidék

Nem jutott főtáblára Gombos Antwerpenben

A felvidéki teniszező a selejtező második meccsén vereséget szenvedett Belgiumban.

A nádszegi származású sportoló első mérkőzését még megnyerte, a második kör viszont már nem jött össze. Ellenfele a német Yannick Maden volt.

Maden egy nagyon sima, 6-1-es első szettel kezdett Gombos ellen, aki a második, már sokkal szorosabb játszmában ki tudta egyenlíteni az állást. 1 óra 15 percnyi játék után következett a harmadik szett, ahol 2-3-ig mindenki hozta a saját nyitásait. Ekkor jött 1-1 brék mindkét oldalon, így tovább folytatódott a kiegyenlített küzdelem. 4-5-nél Gombos adogathatott a mérkőzésben maradásért, de ellenfele gyorsan három meccslabdához jutott. Az első kettőt még hárított a felvidéki teniszező, de a harmadiknál már nem tudott mit tenni. A világranglistán 118. helyen álló német jutott a főtáblára, ahol szerdán kezdi meg szereplését az amerikai Frances Tiafoe ellen.