Felvidék

Kikapott Szakolcán az STK

A somorjai focicsapat vereséget szenvedett pénteken.

A somorjaiak gyorsan hátrányba kerültek, Šebesta már a harmadik percben vezetést szerzett csapatának. Ezek után Pončák révén jöhetett volna az egyenlítés, de a kapufa mentett a hazaiak helyett. A folytatásban mindkét oldalon akadt 1-1 nagyobb lehetőség, de gól nem született. Jött viszont helyette egy piros lap. Mezovský két perc alatt gyűjtött be két sárgát és mehetett zuhanyozni. Szintén idő előtt hagyta el a pályát az STK villámgyorsa játékosa Zuber Sharani, ő viszont sérülés miatt, a helyét a 44. percben Magyar foglalta el.

A szünet után gyorsan növelte előnyét a Szakolca (Skalica). A Baez szabálytalansága után megítélt büntetőt Haša értékesítette. A hazaiak játékosa tovább növelhette volna a különbséget, da kapufa most a vendégeknek segített. A hajrába megszületett a harmadik gól is, ezt is Šebesta szerezte, így kialakult a 3-0-ás végeredmény.