Felvidék

Ipolysági gól is született a Puskás-Paks mérkőzésen

A Puskás Akadémia hátrányból fordítva győzte le a paksiakat.

Gólgazdagra sikerült az első 30 perc Felcsúton. Az OTP Bank Liga 9. fordulójában a Paks szerzett vezetést a Puskás Akadémia ellen a 18. percben. A gyors egyenlítés már három minutummal később összejött a hazaiaknak, a 27. percben pedig megszületett a felvidéki találat is. Az ipolysági származású Urblík József egy kis szerencsével tartotta meg a labdát a vendégek tizenhatosának előterében, befelé húzott, majd egy szép és okos mozdulattal a hálóba küldte a játékszert. Ezzel a találattal fordított a felcsúti gárda.

A szünetig újabb találat nem született, de a második félidő elején nem kellett sokat várni a következőkre. Az 58. percben már 3-2 állt az eredményjelzőn. A negyedik hazai találat szabadrúgásból született, Gyurcsó tudott túljárni ekkor Holczer eszén. A Puskás tehát hátrányból fordítva tudta legyőzni ellenfelét és jelenleg a harmadik a tabellán, de a Ferencváros még megelőzheti őket, ha legyőzi este az Újpestet.

Urblík egyébként 2018 nyarán a csehországi Jihlavából igazolt a Puskáshoz. Az azóta eltelt idő alatt 30 bajnokin lépett pályára és ez volt a negyedik gólja. Ebben az idényben a Ferencváros ellen tudott duplázni augusztus végén, de első találata sem volt mindennapi az akkori bajnoki MOL Vidi ellen. Íme:

A középpályás úgy tűnik a szépségdíjas találatok mestere.

OTP Bank Liga, 9. forduló:

Puskás Akadémia FC - Paksi FC 4-2 (2-1)
Felcsút, 1141 néző, v.: Karakó
Gólszerzők: Vanecek (21.), Urblík (27.), Gyurcsó (50., 76.) ill. Könyves (19.), Papp K. (59.)
Sárga lap: Knezevic (29.), Hadzsiev (80.) ill. Fejes (14., 75.)
Piros lap: Fejes (75., Paks)

PAFC: Hegedüs L. - Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. - van Nieff, Urblík (Spandler 83.) - Gyurcsó, Knezevic (Mebrahtu 74.), Kiss T. (Sós 62.) - Vanecek
Paks: Holczer - Osváth, Gévay, Fejes, Szabó J. - Papp K. (Simon Á. 91.), Windecker - Könyves, Remili, Balogh B. (Kecskés 64.) - Hahn (Fejős, a szünetben)

Fotó: instagram.com/puskasakademia