Kikapott Csallóközaranyos és Naszvad is a hétvégén

A női kézilabda 1. liga 5. fordulója nem hozott jó eredményeket.

A csallóközaranyosi hölgyek Nagytapolcsányba (Topoľčany) látogattak. Az első bő öt perc után még 4-3 volt az állás, de a hazaiak magasabb tempóban játszottak és a kilencedik percben már ött gól volt a különbség. A szünetig ezen a tendencián nem tudtak javítani a heteseket is rontó vendégek, így 22-15-nél vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőben már kevesebb gól esett, de ez már nem osztott, nem szorzott. A Nagytapolcsány végül magabiztos, 40-28-as győzelmet aratott.

Női kézilabda 1. liga, 5. forduló:

ŠKP Nagytapolcsány-Handball Csallóközaranyos 40-28 (22-15)
Nagytapolcsányi sportcsarnok, 50 néző, v.: Zubo, Bačik

Vendég gólszerzők: Szalai Szilvia 4, Olajos Viktória 4, Zakál Tamara 1, Kasznár Marianna 6, Posvancz Rebeka 3, Androvics Dóra 1, Tóth Vivien

A Naszvad/Ímely csapata Nagysurány (Šurany) vendégeként lépett pályára. A jól kezdő Zachar Karinék 2-4-re és 3-5-re is vezettek, de folyamatosan átvették az irányítást a hazaiak és Zlatinská Vivien vezetésével a félidőre már 17-11-es előnybe kerülte. A szünet után valamelyest feljavult a naszvadiak játéka, 22-20-nál még az egyenlítés sem tűnt lehetetlennek, de ez után újra a nagysurányiak pillanatai következtek, akik végül 29-25-re nyerték meg a mérkőzést.

HKM Nagysurány-Ferplast Naszvad/Ímely 29-25 (17-11)
Nagysurány, v.: Bednár, Beňo

Vendég gólszerzők: Kóša Nikolett 6, Zachar Karin 7, Ryšavá Vanesa 2, Simonics Ulrika 1, Kender Evelin 4, Ožvald Lucia 1, Haris Edina 2, Molnár Bori 2

A tabellát jelenleg a nagysurányiak vezetik, Naszvad a 3. Csallóközaranyos az 5. helyen áll.

Fotó: Facebook-Handball Zlatná