Tovább élnek a bajnoki remények

A szakadék széléről hozták vissza a mérkőzést a sárga-kékek

Köszöntésekkel és díjátadókkal kezdődött a meccs, Nikola Krstovic a hónap játékosának járó trófeát, Szánthó Regő a hónap góljáért járó díjat vehette át, és köszöntötték a hetvenéves Lépes Györgyöt is.

A DAC kezdőcsapatából Krstovic, Gavrics és a legalább a cserepadon helyet kapott Ramadan mellett Kalmár is hiányzott. A magyar válogatott középpályás is csak csere volt, mivel a meccs előtti héten lázas volt.

A péntek kora esti időpont és az esős, hűvös idő ellenére is kicsit csalódást keltő volt, hogy a bajnokaspiráns DAC-ra nemhogy telt ház, de talán még fél ház sem volt kíváncsi.

Ráadásul még bele sem lendülhettek a szurkolásba, már a 3. percben lehűtötte őket Pavúk, aki egy kellemetlenül csavarodó és megpattanó fejessel vette be Petráš kapuját – 0:1.

Gyorsan egyenlíthetett volna a DAC, Niarchosz lövése még kijött a kapusról, a kipattanót Káčer rúgta kapura, de labda súrolta a kapu torkában lesen álló Nebyla cipőjének oldalát, így nem volt érvényes a gól. Negyedóra sem telt el, amikor Niarkhosz is kidőlt, sérülés miatt le kellett cserélni, Ramadan váltotta.

A 25. percben éppen Ramadan szabadrúgása pattant meg veszélyesnek tűnően a sorfalon, de végül az ezt követő szögletből sem lett semmi. A 33. percben Andzouana lába lendült lövésre, nagyon jól is szállt a labda, de a kapufán csattant.

Ordító vendéghelyzettel indult a második félidő, az üresen hagyott Ďatko a kapu fölé bombázott. A 49. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, Faško gyűjtötte be második sárga lapját.

Várható volt, hogy a Podbrezová ettől kezdve védekezésre lesz ítélve, és így is történt: az 58. percben egy szöglet után Andzouana lövését még kiütötte Ludha, de Dimun jó helyen állt, és a hálóba passzolt – 1:1. Dimunnak ez volt az első gólja a szezonban, de nem az utolsó, mert a 72. percben Kalmár passzolta vissza a labdát Dimunnak, ő pedig laposan a hálóba lőtt – 2:1!

A DAC győzelmének köszönhetően mindenképpen megőrzi legalább három pont előnyét a tabella élén. A második helyezett Slovan vasárnap kora este lép pályára, a besztercebányaiakat fogadja.

DAC – Podbrezová 2:1 (0:1)

Góllövők: Dimun (58., 72.), ill. Pavúk (3.).
Sárga lap: Paraj, Faško, Bartoš.
Piros lap: Faško (49., Podbrezová).
Játékvezető: Smolák, 5548 néző.
DAC: Petráš – Pinto, Riszvanisz, Kružliak, Andzouana – Dimun, Nebyla (61. Szánthó), Káčer – Blackman, Niarkhosz (16. Ramadan, 89. Mendez), Veselovský (61. Kalmár).
PODBREZOVÁ: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Ďatko (77. Kukoľ), Faško, Paraj, Grešák – Špyrka (62. Bariš), Kabongo (46. Sangare), Pavúk (77. Šikula).

forrás: bummr.sk