Győzelemmel kezdett Brestben Gombos

A franciaországi Brestben rendezett challenger tenisztornán játszott a felvidéki Gombos Norbert.

Gombos 9. kiemeltként az első fordulóban erőnyerő volt, a második körben pedig a norvég Viktor Durasovic ellen lépett pályára. Az első szettet 40 perc alatt vesztette el a nádszegi teniszező.

Ez után egy 29 perces menet következett. Gombos kétszer is elvette ellenfele adogatását, majd első játszmalabdáját értékesítve egyenlített. A mindent eldöntő harmadik szett már sokkal szorosabban alakult. Egy-egy labdamenetben is alaposan megizzasztották egymást a játékosok. Elsőként Gombos brékelt 3-3 után, majd a következő két játékban is a fogadó szerzett pontot, amiből összességében a felvidéki sportoló jött ki jól. A mérkőzésért való adogatás során még szorongatott Durasovic, de végül három brékpontot hárítva, első meccslabdáját értékesítve Gombos Norbert nyerte a mérkőzést.