Szoros komáromi vereség a Szlovák Kupában

A komáromi egyetemi röplabdacsapat Nyitrán játszott a Szlovák Kupa negyeddöntőjében.

A hazaiak a mérkőzés elején 1-2 ponttal vezettek, majd 18-14-nél alakult ki az első komolyabb előny. Ekkor időkéréssel próbálkoztak a vendégek, de ez sem hozta meg az áttörtést és végül 25-20 lett a vége. A második játszma ennél is egyértelműbb volt 15-10 után nem volt reális esélye Komáromnak, így 25-16 után már 2-0-ra vezetett Nyitra.

A harmadik szettet is a nyitraiak kezdték jobban, de 7-5-nél megtorpantak és néhány perccel később már 7-9 volt az állás. Innentől nem adták ki a kezükből a vezetést Robin Pělucha tanítványai és szépítettek, 2-1. A negyedik játszma elején azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést a vendégek és 10-16-nál úgy tűnt simán egyenlítenek majd. Innen még egalizálni tudtak a hazaiak, de a vezetést nem tudták átvenni és végül szoros végjátékban a Spartak húzta be a szettet, 2-2. Jöhetett az ötödik, rövidített játék.

Úgy tűnt a Duna-partiaknak kitart az előzőkben összeszedett lendület, de hiába indítottak 0-3-mal, folyamatosan egyenlítettek, majd előnybe kerültek a VKP játékosai. 13-13-nál mindkét csapat előtt megvolt az esély, de végül két hazai pont következett, így ők nyerték 3-2-re a mérkőzést. A két és fél órás csata végét a Nyitra bírta jobban, így minimális előnnyel várhatja a körülbelül egy hónap múlva esedékes visszavágót (2019. november 27.). Ott egy 3-2-es hazai siker után aranyszettben dőlne el a továbbjutást. Minden más komáromi siker a Spartak továbbjutását eredményezi, míg ha Nyitra győz, ők lesznek ott a legjobb 4 között.

Szlovák Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

VKP Bystrina SPU Nyitra-VK Spartak UJS Komárom 3-2 (25-20, 25-16, 22-25, 23-25, 15-13)
Nyitrai városi sportcsarnok, v.: Moravčík, Vaško

Nyitra: P. Porubský 7, Malina 13, Jendrejčák 12, Kostoláni 32, Galandák 3, Kyjanica 11, liberá Krajčo a Remenár (Loži 0, Marinič 5, Barbas 0, Kilian 1, S. Porubský 0)
Komárom: Rak 1, Kašper 4, Zaťko 5, Ogurčák 15, Tarabus 13, J. Petráš 19, libero Turis (Slezák 7, Százvai 1, Forró 0)

Fotó: Facebook-M. Slávik