Az 5. kiemeltet búcsúztatta Gombos

A felvidéki teniszező második meccsét is megnyerte Brestben.

A spanyol Munar ellen egy maratoni első játékban, nyolcszor volt 40-40, Gombos Norbert azonnal brékelni tudott. Ezek után viszont nem hozta saját adogatását így két game után 1-1 volt az állás. A következő adogatásnál szintén volt bréklabdája a nádszegi származású teniszezőnek, de nem tudott élni vele. 5-6-nál egyszer játszmalabdához jutott Munar, de nem tudta kihasználni azt, így jöhetett a rövidítés. Itt Gombos pillanatok alatt elhúzott 4-0-ra, majd harmadjára beütötte a szettlabdáját és előnybe került. 1 óra 2 percig tartott a játszma.

A második szett már valamelyest simábban alakult, de itt is vesztett adogatást a szlovák Davis-kupa-csapatban is szerepet kapó játékos. Ő viszont kétszer tudott fogadóként pontot szerezni, így negyedik meccslabdáját, saját szervájánál az elsőt, kihasználva megnyerte az összecsapást.

Brest Challenger Tenisztorna, 3. forduló:

Gombos Norbert-Jaume Munar 7-6, 6-3

A felvidéki sportember a negyeddöntőben a Marchenko-Serdarusic párharc győztesével találkozik. Előbbi a második körben a 3., utóbbi a 13. kiemeltet búcsúztatta.

Fotó: facebook.com/Norbert.Gombos.Official