Öt bősi érem Budapestem

A bősi Oyama Dojo karatékái öt éremmel tértek haza a Nyúl Kupáról

Április 22-én rendezték meg a Nyúl Kupa elnevezésű utánpótlás karateversenyt Budapesten. A bajnokságon közel 300 karatéka vett részt, köztük a bősi Oyama Dojo hat versenyzője.

A legidősebb közülük Darnay Ármin volt, aki a 13-14 éves fiúk +60 kg-os súlycsoportjában lépett tatamira. Három mérkőzése volt, amelyből kettőt megnyert, egyet elveszített, így a dobogó második fokára állhatott fel. Klubtársa Csicsay Róbert a 11-12 éves fiúk erős mezőnyében sajnos nem tudott dobogós helyen végezni.

Petrik Dorka és Kovács Zsófia a 11-12 éves lányok kategóriájában küzdöttek, Mómindkettőjüknek három küzdelme volt. Dorka a második helyen, Zsófia pedig az első helyen végzett.

A kisebbek közül Kiss Hanna és Magyarics Kristóf képviselték a bősi klubot. Hanna a dobogó harmadik fokára állhatott, míg Kristóf négy győztes küzdelemmel aranyéremmel zárta a napot.

Sensei Darnay Barnabás tanítványai két aranyéremmel, két ezüstéremmel és egy bronzéremmel, valamint sok tapasztalattal tértek haza Budapestről.

Forrás: parameter.sk