Súlyos vereség Zólyombrézón!

Kikapott a DAC és visszacsúszott a második helyre, viszont továbbra is a saját kezében a sorsa

Nagy nyomás alatt lépett pályára továbbra is a saját kezében a sorsa a DAC, mivel a nagy rivális Slovan még péntek este legyőzte a nagyszombati Spartakot, és a tabella élére ugrott.

A dunaszerdahelyiek így győzelmi kényszerben játszottak, és a 17. percben megszerezhették volna a vezetést, de a gólvágó Krstovic ziccerét Ludha védte. A montenegrói csatárnak az első félidő ráadásában is volt egy lehetősége, de a hazai kapus ezúttal is túljárt az eszén. A hazaiak pedig az első játékrész ráadásának negyedik percében egy szöglet után megszerezték a vezetést: Petráš kicsit aláfutott a labdának, aztán a nagy kavarodásban nem tudtak tisztázni a sárga-kékek, és végül Bartoš a hálóba lőtt – 1:0.

A DAC jól kezdte a második félidőt, Adrián Guľa vezetőedző cserékkel is próbálta felrázni a csapatot, Kalmár két perccel a beállása után jó kiugratást kapott, de Ludha jó ütemben futott ki. És a hazaiak sem álltak le, a 67. percben az üresen hagyott Blahút még átemelte a kaput, de a 71. percben a csereként beállt Kabongo már nem hibázott – 2:0. A második félidő végén ráadásul még két óriási helyzete volt a hazai csapatnak, de mind a kettő kimaradt.

A DAC pokolian nehéz helyzetbe került az utolsó három forduló előtt, de továbbra is a saját kezében van a sorsa, viszont ha nem akar lemondani a bajnoki álmokról, a következő fordulóban a MOL Arénában mindenképpen le kell győznie a Slovant.

Zólyombrézó – DAC 2:0 (1:0)
Góllövők: Bartoš (45+4.), Kabongo (71.).
Sárga lap: Pavúk, Grešák, ill. Dimun, Mendez.
Játékvezető: Marhefka.

DAC: Petráš – Pinto (83. Szánthó), Kružliak, Brunetti, Muhamedbegovic (60. Kalmár) – Nebyla (60. Veselovský), Dimun, Ramadan (69. Andzouana) – Niarchos (69. Riquelme), Krstovic, Mendez.

Forrás: bumm.sk