Már elődöntős Gombos Brestben

A nádszegi teniszező a legjobb nyolc között is győzni tudott.

Gombos Norbert két győztes mérkőzés után a negyeddöntőben Illya Marchenkoval találkozott. Az előző találkozókhoz képest a 32 éves ukránt könnyen tudta legyőzni a felvidéki teniszező.

Gombos az első szettben rögtön az ellenfele első adogatását el tudta nyerni, így saját szervájánál már 0-1-es előnyben volt. Ezek után egy játéktól elktekintve simán hozta saját pontjait és akár egy második brékkel megnyerhette volt a játszmát, de akkor még nem tudta kihasználni a három játszmalabdát. Ezek után viszont saját nyitását hozta és 41 perc alatt előnybe került.

A második játszma ennél simább eredményt hozott, bár időben ugyan annyit küzdött a két teniszező. A szlovák Davis-kupa csapatban is szereplő játékos már 1-1-nél is brékelhetett volna, de az még nem jött össze. 2-2 és 2-4 után azonban már sikerült, így végül 2-6-ra nyerte a szettet. A kilencedik kiemelt Gombos az elődöntőben a Humbert-Hoang meccs győztesével találkozik. Előbbi az első, utóbbi a hetedik kiemelt a franciaországi tornán.