Dunaszerdahelyi előny az aranycsatában

Parádés hazai győzelemmel került előnybe a HC DAC a bajnoki döntőben

A dunaszerdahelyi női kézilabdacsapat a MOL Liga bajnoki címe és a sikeres szlovák bajnoki elődöntő után a fináléban a Iuventa Michalovce ellen lépett pályára. A csallóközi hölgyek a kapus, Magera Noémi vezetésével 31:21-re győztek.

A meccset Magera Noémi védése nyitotta, majd néhány perc alatt még kettőt hozzátett a HC DAC kapusa, elbizonytalanítva ezzel a vendégek lövőit. A nagymihályiak ezt követően igyekeztek kicentizni próbálkozásaikat, így többször a kapufát is eltalálták és büntetőt is rontottak. Magera több ziccert is fogott, és csapata legjobbja volt az első félidőben. A társai sem maradtak el tőle sokkal, a kezdősorból Bízik Réka, Eliška Desortová és Ligia De Silva is két gólt lőtt, míg a két hetese mellett két akciógólt jegyző Sári Barbara a padról beszállva volt a hazaiak legeredményesebbje. A vendégeknél a válogatott jobbszélső Bibiana Štefaniková szintén négy találatnál járt ekkor. A nagymihályiak egyszer sem vezettek az első 30 perc során, a szünetben 15:11 állt az eredményjelzőn.

A hazaiak kapusa ott folytatta a második félidőt ahol az elsőt abbahagyta. Mezőnyben pedig sorra jöttek a szebbnél szebb gólok Natália Némethová, Kovács Noémi, Erika Rajnohová és Mészáros Réka is hozzátette a magáét. A különbség egyre nőtt, a dunaszerdahelyi szurkolók legnagyobb örömére, akik végig biztatták csapatukat, a maroknyi nagymihályi tábor ellenben elhalkult a végére, amikor már csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a tízgólos különbség. Végül akár nagyobb is lehetett volna, de egy időntúli büntetővel a vendégek szépítettek, így 31:21-nél ért véget a mérkőzés. A HC DAC megérdemelten, remek játékkal győzte le az elmúlt tizenegy év bajnokát és egy lépésre került a szlovák bajnoki arany megszerzésétől.

“A találkozó elején rengeteg technikai hibával játszottunk, ami miatt rendre magunkra engedtük ellenfelünket. Szerencsére kapusunk által bravúrt bravúrra halmozva megakadályoztuk, hogy kiadjuk kezünkből az előnyt. A félidő végére megtaláltuk a jó ritmust, és gólokat is eredményesebben szereztünk. A második játékrészben már nem volt kérdés a meccs végkimenetele. Ellenfelünk fáradt, mi meg egyre jobbak lettünk, így alakult ki ez a magabiztos győzelem, aminek nagyon örülünk, reméljük, a visszavágót ott kezdjük majd, ahol ezt a mérkőzést abbahagytuk”
- nyilatkozta a mérkőzést követően Debre Viktor a HC DAC vezetőedzője.

A döntő párharc az egyik fél második győzelméig tart, a második meccset szerdán 17.30-tól Nagymihályban rendezik, az esetleges harmadik találkozó pedig május 21-re van kitűzve, akkor 18.00-kor veheti kezdetét az aranycsata a dunaszerdahelyi sportcsarnokban.

MOL Extraliga, rájátszás a szlovák bajnoki címért, döntő, 1. mérkőzés:

HC DAC Dunaszerdahely – Iuventa Nagymihály 31-21 (15-11)
A DAC gólszerzői: Sári Barbara 7, Gajdóczi Barbara 4, Da Silva 4, Eliška Desortová 4, Natália Némethová 4, Bízik Réka 3, Erika Rajnohová 2, Juhos Kata 1, Mészáros Réka 1, Élő Beatrix 1

Forrás: ujszo.com