Hosszabbítás után győzött Komárom

A komáromi kosarasok új erősítésüknek is köszönhetően nyertek szombaton.

A komáromi MBK az után fogadta Szvit (Svit) csapatát, hogy délelőtt bejelentette a szerb Vladimir Djordjević leigazolását. A bemutatkozás pedig remekül sikerült, hiszen a játékos szerezte a hazaiak első pontjait, ráadásul mindjárt hármat és végül meg sem állt huszonegyig. A komáromiak az első negyedet megnyerték kettő ponttal, a másodikat pedig elvesztették, így döntetlennél vonultak az öltözőbe a csapatok.

A szünet után Bowmanék újra elléptek ellenfelüktől és már 64-59-re vezettek az utolsó tíz perc előtt. A 23-18-as harmadik negyed után viszont jött egy 18-23-as, így hosszabbításban dőlt el ki lesz a győztes. Ezt az öt percet Halmešék bírták jobban és végül 89-86-ra megnyerték a találkozót.

"Egy megterhelő mérkőzés volt. Az új játékosunk, Vladimir Djordjević csak egy edzésen volt velünk pénteken, így biztosan nehéz volt számára beugrania a játékrendszerünkbe. Még mindig sérülésekkel küzdünk, így nagyon fontos volt, hogy otthon győzni tudjunk. Az egész meccsen jól játszottunk, de elkövettünk néhány hibát, amivel lehetővé tettük, hogy az ellenfél visszajöjjön és így hosszabbításra került sor. A szurkolóink számára is egy jó mérkőzés volt ez, végig biztattak minket, erre nagy szükségünk van. Reméljük, hogy ez a nehéz időszak gyorsan befejeződik, visszatérnek a sérült játékosaink, hiszen nem akarunk nagyon lemaradni a többi csapattól. Ahogy mondtam, ez egy nagyon fontos mérkőzés volt a számunkra" – értékelt a basketliga.sk portálnak Aleksandar Vržina, a komáromiak edzője.

Szlovák férfi kosárlabda bajnokság:

MBK Rieker COM-therm Komárom-Iskra Szvit 89-86 (18-16, 23-25, 23-18, 18-23, 7-4) - hosszabbítás után
Komáromi sportcsarnok, 350 néző, v.: Ženiš, Kurpáš, Hudec

Komárom: Djordjevič 21, Bowman Jr. 14, Hayes 12, Miloševič 12, Ray 10 (Pipíška 13, Halmeš 7, Stojanov)
Szvit: Carr 20, Nesbitt 20, Bizub 6, Avramovič 4, Monček 2 (Johnson 24, Stuteville 10, Findura, Ivan, Kuzmiak)

Fotó: Facebook-Karol Scholtz