Otthon győztek az aranyosi kézisek

Csallóközaranyos hét góllal tudta felülmúlni Simony (Partizánske) csapatát.

Bár a meccs első gólját a vendégek szerezték, a hazaiak voltak akik irányították a játékot. Olajos Viktóriáék bő tíz perc után már 7-4-re vezettek. A félidő hátralévő részében folyamatosan húztak el az aranyosiak és nem adtak esélyt a simonyiaknak a felzárkózásra. A csapatok egyébként a hetesek értékesítésével hadilábon álltak. Az első 30 percben a hazaiak háromszor, a vendégek kétszer is büntetőt rontottak. A félidőben 17-9 volt az eredmény.

A második játékrész elején megrázták magukat Zakál Vivienék, szűk négy perccel a szünet után már 20-9 volt az állás. Innen azért még sikerült feljebb zárkózniuk a vendégeknek, de komolyan nem tudták megszorongatni ellenfelüket. A nyolc kiállítást hozó félidő végén 30-23-nál ért véget a találkozó.

Az aranyosiak így hat meccs után négy győzelemmel és két vereséggel állnak a tabella harmadik helyén. Szintén nyolc pontos a második Simony, valamint a nagy rivális, a harmadik Naszvad is.

Női kézilabda 1. liga, 6. forduló:

Handball Csallóközaranyos-HK Slávia Simony 30-23 (17-9)
Csallóközaranyos, 150 néző, v.: Zubo, Veselka

Hazai gólszerzők: Szalai Szilvia 2, Olajos Viktória 6, Zakál Tamara 4, Kasznár Marianna 2, Lieskovská Ivana 2, Tóth Vivien 8, Horváth Monika 1, Zakál Vivien 4, Posvancz Rebeka 1

Fotó: Facebook-Handball Zlatná