Négy gólt lőtt ellenfelének a DAC

A dunaszerdahelyiek magabiztosan jutottak tovább a Szlovák Kupában.

A sárga-kékek a sérült Kalmár Zsolt és Connor Patrick Ronan nélkül utazott a negyedik ligában szereplő Padkóc otthonába. Peter Hyballa vezetőedző erős kezdőt küldött pályára, így már az első perctől a DAC dominált a pályán. A hazaiak kétszer is gólvonalról mentettek, majd a felső léc is mellettük állt. Végül bő fél óra után Vida Máté szerezte meg a vezetést. A magyar középpályás Bednár passzát váltotta gólra.

A félidő végén a padkóciak is betalálhattak volna de Dlhoš szabadrúgását Jedlička ki tudta öklözni. A fordulás után a padról Taiwo cselezte be magát a kapu elé, majd a jobb helyzetben lévő Vida Mátéhoz passzolt, aki megszerezte második gólját is a mérkőzésen. A magyar válogatottban még 2016-ban a Vasas színeiben bemutatkozó futballista első góljait lőtte a felvidéki csapatban tétmérkőzésen.

Ekkor még nem volt vége a gólgyártásnak, Taiwo az asszisztja után egy gólt is szerzett, méghozzá sarokkal. Három perccel később Divkovićot tüntették el a tizenhatosn belül, amiért a bíró tizenegyest ítélt. A büntetőt a csapatkapitányi karszalagot viselő új igazolás Dominik Kružliak lőtte a kapuba.

A végjátékban akár még a szépítő találat is megszülethetett volna, de kimaradtak a hazai helyzetek, míg a vendégek se tudták tovább növelni előnyüket. A végeredmény 4-0.

A DAC a Szlovák Kupa, vagyis a Slovnaft Cup következő körében a Tótgyarmat-Fülek (FK Slovenské Ďarmoty-FTC Fiľakovo) párharc továbbjutójával játszik majd.