Otthon ikszelt a DAC

A Fortuna Liga 14. fordulójában küzdelmes mérkőzést vívott egymással a DAC és a Szered.

A DAC kezdte aktívabban a kerületi rangadót, de a játékosok rendre túl magasra céloztak. Előbb Blackman beadása után Ramirez lőtt csúnyán fölé nagy helyzetben, majd Vida Kristopher és Ronan is a kapu felett rúgta ki a játékszert. Utóbbi játékos volt, aki először kaput talált. Az ír Ramirezzel kényszerítőzött miután elcsent egy labdát a szerediektől, de a lövése a kapufán csattant. Rögtön ez után a 28. percben Iván lőtt a másik oldalon, Jedlička bravúrral védte a kísérletet. A kipattanó viszont a kapu előtt érkező Morong elé került, aki az éppen feltápászkodó kapusba lőtt. A szünet előtt Kalmár iramodott meg ígéretesen a bal oldalon, de Djiby Ba mesterien szerelte a hazaiak csapatkapitányát a tizenhatoson belül, így maradt a 0-0.

A szünet után Davis szabadrúgására Ramirez érkezett a rövid oldalon, de fejese kevéssel a hosszú alsó mellett hagyta el a játékteret. Ezt Vida Kristopher lövése követte, amely a kapufa külső éléről az alapvonalon túlra pattant. 15 perccel a vége előtt Kalmár került lövőhelyzetbe a büntetőterületen belül, de a védők blokkolták a kísérletét. Rögtön ez után jött Fábry próbálkozása, amelynél Iliev mutatott be bravúrt. A 80. percben egy szöglet után a hálóban kötött ki a labda, de Kružliak előtte szabálytalankodott a kapussal szemben. A szögletek után alakult még ki veszély a vendégek kapuja előtt, de sem Beskorovainyi sem Kružliak nem tudott a hálóba fejelni. A végén hiába próbálkoztak Kalmárék, gól nem született, így egy-egy ponttal térhetnek haza a csapatok. A Slovan győzni tudott a Szenice ellen, így előnye hat pontra nőtt a Csallóköziek előtt.