Felvidék

Pontot szerzett Csehországban a DAC

A múlt heti bravúros győzelem után most egy döntetlennel térhettek haza a dunaszerdahelyi hölgyek.

A Hodonín és a Dunaszerdahely is jó hangulatban várhatta a találkozót. A hazaiak egy héttel korábban a prágai Sláviát győzték le, míg a csallóköziek a szlovák bajnok nagymihályi Iuventát múlták felül. A meccs szorosan indult, a rendre a hazaiak voltak előnyben, de csak 1-2 góllal tudtak meglógni Bízik Boglárkáéktól. 13-11 után aztán négy perc alatt 13-14-re módosult az állás, egy gyors ellentámadás végén átvette a vezetést a DAC. Nem sokkal a félidő vége előtt 14-15-nél még a vendégek vezettek, de a szünetben végül 16-15 állt az eredményjelzőn.

A második játékrész elejét Bugár Cintiáék kezdték jobban, újra átvették a vezetést és két góllal is meg tudtak lépni ellenfelüktől. A 41. percben volt utoljára kettő közte, akkor 18-20-ra vezettek Demeter Virág Orsolyáék. Ezek után két perc alatt egyenlített a Hodonín. A folytatásban csak egy-egy gólos előny alakult ki, így igazán szoros végjáték következett. Végül a csehek részéről Cholevová szerezte az utolsó gólt, így alakult ki a 24-24-es végeredmény. A tebellán így mindkét klub 5-5 ponttal áll, a Hodonín a 10. a DAC a 11. helyet foglalja el kilenc forduló után.

MOL Liga, 9. forduló:

HK Hodonín-HC DAC Dunaszerdahely 24-24 (16-15)
Hodonín, 170 néző, v.: Šlezingr, Špunar

Vendég gólszerzők: Lelkes Lilla 2, Bízik Boglárka 7, Kozma Dominika 1, Straka Mária 2, Demeter Virág Orsolya 3, Rajnohová Monika 3, Bugár Cintia 6

Fotó: facebook.com/mskds