Léva győzött a komáromi derbin

A szerdán rendezett Nyitrai kerületi rangadón Komárom a lévai kosarasokat fogadta.

A meccset pocsékul kezdték a hazaiak, az első tíz perc során csak tíz pontot szereztek. Érdekesség, hogy ebből kilencet Miles Bowman Jr. jegyzett. Bemutatkozott a csapatban az új szerzemény Austin Williams is, aki elsősorban védekezésben kezdett jól, elöl még látszott, hogy nincs tisztában az MBK játékrendszerével. A második negyedben már jelentősen javult a komáromiak játéka és Bowman Jr. mellett Miloševič is a hátára vette a társaságot. A nagyszünetre már csak négy pont volt a hátrány. 32-36-nál vonultak az öltözőkbe a csapatok.

A harmadik játékrészben a hazaiak azonnal feljöttek egy pontra, de nem sikerült átbillenteniük a mérleg nyelvét. A lévaiak Perovič vezetésével újra magukhoz ragadták a kezdeményezést, de az utolsó előtt tíz perc előtt így is csak 47-51-re vezettek. Lőtávolban maradt tehát Vržina mester csapata. A forgatókönyv az utolsó negyed elején hasonló volt mint eggyel korábban, Pipíška triplája után ismét csak egy volt közte. Léva ellenben újra meglógott, hét perccel a vége előtt 55-62-őt mutatott az eredményjelző. Komárom háromra jött föl, de Hot büntetői után két és fél minutummal az utolsó dudaszó előtt öt volt a vendégek előnye. Ekkor már szemmel láthatóan fáradt volt a Duna-parti csapat, hiszen mindössze hét játékos lépett náluk pályára, közülük Halmeš alig nyolc percet játszott. A támadásoknál sok volt a pontatlan passz a végén, így a vendégek 64-73-ra nyertek.

A legjobb hazai játékos Bowman Jr. volt hiszen 24 pontja mellett 11 lepattanót is összeszedett. Az új szerzemény Austin Williams 8 pontja mellett 9 lepattanót (2 támadó, 7 védekező) és 2-2 asszisztot és blokkot jegyzett. Nenad Miloševič, aki a komáromiak sportigazgatói szerepét is betölti, a találkozót követően a Szlovák Rádió és Televízió (Rozhlas a televízia Slovenska, RTVS) riporterének elmondta, hogy jelenleg nincs anyagi forrásuk arra, hogy új játékost szerződtessenek, így a jelenlegi négy sérült mielőbbi visszatérésében bíznak.