A Vágsellye győzött Dunaszerdahelyen

A női kézilabda MOL Liga 10. fordulójában a DAC a vágsellyeieket fogadta.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, 2 perc után már 0-3 volt az állás. Kozma Dominika góljai után ekkor még felzárkózott a DAC és próbálta tartani a lépést a jobb erőkből álló ellenféllel. A sellyeieket hangos és egy szlovák zászlóval felvértezett szurkolótábor kísérte, akik jó hangulatot teremtettek a szerdahelyi sportcsarnokban. A hazaiakat 10-11 után rázta le Vágsellye (Šaľa) csapata, a félidőben 14-18 volt az eredményjelző.

A szünet után sem tudott felpörögni a sérülések miatt szűk kerettel kiálló Dunaszerdahely. A vendégek folyamatosan növelték előnyüket, 16-26-nál már tíz volt közte. A számos szép támadást hozó mérkőzés végén aztán sikerült szépíteni az eredményen Bízik Boglárkáéknak, akik végül 22-30-as vereséget szenvedtek. A hazaiaknál a hajrában góllal mutatkozott be a fiatal Pénzes Mónika.

MOL Liga, 10. forduló:

HC DAC Dunaszerdahely-HK Slovan Duslo Vágsellye 22-30 (14-18)
Dunaszerdahelyi Sportcsarnok, 271 néző, v.: Klimko, Balogh

Hazai gólszerzők: Pénzes Mónika 1, Lelkes Lilla 1, Bízik Boglárka 5, Kozma Dominika 6, Brunczvik Fanni 1, Straka Mária 3, Demeter Virág Orsolya 2, Bugár Cintia 3

Fotó: felvidéksport.hu