Gombos második meccsén búcsúzott Finnországban

Gombos Norbert egy győzelem után kikapott Helsinkiben.

A felvidéki teniszező negyedik kiemeltként vágott neki a Challenger tornának. Az első fordulóban erőnyerőként nem lépett pályára, a második körben 2-0-ra győzte le a bosnyák Nerman Fatićot, majd a szintén szlovákiai Alex Molčan ellen játszott.

A fiatal játékos az első szettben 3-3 után elvette Gombos adogatását majd első játszmalabdáját kihasználva 4-6-ra nyert. A nádszegi teniszező ezek után a második játszmát ha nehezen is de hozta, rövidítésben győzte le a világranglistán 319. helyen álló ellenfelét. A mindent eldöntő harmadik szett is szorosan alakult. Gombos kétszer, ellenfele viszont csak egyszer nem tudta hozni saját szervái után a játékot, így végül 3-6-ra utóbbi nyerte a játszmát és ezzel a mérkőzést is.