Két piros lap és öt gól Almásiék meccsén

A szlovák U21-es válogatott Grúzia ellen játszott Európa-bajnoki selejtezőt.

A szlovák válogatott kezdőjében ott volt pozsonyligetfalu (Petržalka) csatára Almási László, a DAC-ban szereplő Matej Oravec, valamint a korábban Dunaszerdahelyen játszó Christián Herc is.

A csapatok aktívan kezdték az összecsapást, jöttek a helyzetek itt és ott is, majd a 8. percben Kutsia révén az első gól is megszületett, vezettek a vendégek. Bár Oravec is egyenlíthetett volna, de végül Chobot passza után ez Kolesárnak sikerült a 28. minutumban. Ezt követően inkább a grúzoknak voltak helyzeteik, majd Lochoshvili piros lapja után a megítélt szabadrúgást Herc lőtte rá, a vendégek kapusa pedig kapufára tolta a lövést, így maradt az 1-1.

A szünet után gyorsan vezetéshez jutottak a hazaiak, Hercnek volt ideje és helye is, hogy előkészüljön egy lövésre, amely végül a kapufát is érintve kötött ki a kapuban. A grúz kapus Almási és Chobot fejeseinél is szépen védett, így csak a 66. percben született meg az újabb gól, ekkor Gamboš már túljárt az eszén. A hajrában kiegyenlítődtek a létszámok, amikor Pokorný is megkapta a második sárga lapját, majd ez után Spanderashvili szépített, így nyílttá vált a végjáték. A szlovák győzelemhez végül Šípoš bravújra is kellett, aki a hosszabbításban egy szabadrúgásnál mutatott be bravúrt, majd az ez utáni kavarodásból sem született gól.

A parázs meccsen egyébként a kispadok is egymásnak estek, a játékvezető a hazaiaktól egy, a vendégektől két stábtagot, köztük a vendégek edzőjét, is elküldött a pálya széléről.

A szlovákok jelenleg két győzelemmel és két vereséggel állnak a csoportban a negyedik helyen, legközelebb március 26-án Grúziában lépnek pályára.

U21-es Európa-bajnoki selejtező:

Szlovákia-Grúzia 3-2 (1-1)
Nyitra, 1 548 néző, v.: Hamiti (albán)
Gólszerzők: Kolesár (28.), Herc (52.), Gamboš (66.) ill. Kutsia (8.), Spanderashvili (89.)
Sárga lap: Šulek  (25.), Herc (62.), Pokorný (73., 83.), Almási (79.) ill. Lochoshvili (25., 40.), Kutsia (76.), Tabatadze (86.)
Piros lap: Pokorný (83.) ill. Lochoshvili (40.)

Szlovákia: Šípoš - Vallo, Šulek, Oravec, Mojžiš - Gamboš, Pokorný, Herc (Špyrka 68.) - Kolesár (Ďuriš 58.), Almási, Chobot (Kovaľ 96.)

Fotó: futbalsfz.sk