Győzelemmel zárta az őszt Naszvad és Csallóközaranyos is

A női kézilabda 1. liga őszi küzdelmei lezárultak a hétvégén.

A naszvadiak a pozsonyi rendőrségi csapat (ŠKP Bratislava) otthonába látogattak. A vendégek remekül kezdtek, hiszen Kender Evelin két góljával vezetést szereztek, majd beindult Kóša Nikolett is, aki zsinórban ötször volt eredményes, így a 12. percben már 2-7 volt az állás. Itt azonban nem állt meg Naszvad, hiszen a 17. minutumban már 2-12-őt mutatott az eredményjelző. A mérkőzés ekkor már eldőlt, a félidei 8-16-os vezetés után végül 16-26-ra győztek Zachar Karinék.

A Ferplast Naszvad/Ímely kilenc őszi találkozójából hatot megnyert, így tizenkét pontjával a negyedik helyről várhatja a tavaszt.

Női kézilabda 1. liga, 9. forduló:

ŠKP Bratislava-Ferplast Naszvad/Ímely 16-26 (8-16)
Pozsony, 30 néző, v.: Haščík, Sivák

Vendég gólszerzők: Gál Szabina 1, Mrúz Letícia 1, Kender Evelin 2, Kládek Bea 1, Kóša Nikolett 10, Haris Edina 2, Zachar Karin 6, Ryšavá Vanesa 2, Molnár Bori 1

A Csallóközaranyos Nagysurányban (Šurany) vendégeskedett vasárnap. A hazaiak alaposan bekezdtek, hiszen bő 10 perc után már 7-1-re vezettek. Innen viszont lassan megkezdték a felzárkózást Zakál Vivienék, akik a szünetre már csak egygólos hátrányban voltak. A második játékrész elején Tóth Vivien vezetésével gyorsan magához vette az előnyt a vendég csapat. A kiegyenlített és fordulatos játék után az utolsó 5 perc előtt 22-23 volt az állás. Az aranyosi hölgyek szerencésjére a hajrában csak a kiállítások röpködtek, a gólok pedig nem így végül 22-24-re nyerni tudtak.

A csapat hét mérkőzést nyert a szezon első felében és csupán lettőt vesztett el, így tizennégy pontjával harmadikként várja a februári folytatást.

HKM Nagysurány-Handball Csallóközaranyos 22-24 (13-12)
Nagysurány, v.: Majstrík, Manek

Vendég gólszerzők: Szalai Szilvia 7, Olajos Viktória 2, Posvancz Rebeka 2, Lieskovská Ivana 1, Lehotsky Szabina 1, Talian Dominika 1, Tóth Vivien 6, Zakál Vivien 4

Fotó: facebook.com/handballstorecom