Öt játékossal játszott és kapott ki Komárom

Egyre kevesebben maradnak a komáromi kosárcsapatban.

A komáromiakat továbbra is gyengítik a sérülések. A szerdai Igló (Spišská Nová Ves) elleni mérkőzésen csupán öt játékossal tudtak kiállni. Bowman Jr., Djordjević és Williams mellett pályára lépett még a kiegészítő embernek számító Stojanov, valamint az a Marchyn, aki ezzel a negyven perccel többet játszott, mint tette azt a teljes előző idényben (utóbbi mellesleg sérülten is vállalta a játékot).

Ezek után nem volt meglepő, hogy a hazaiak már az első negyed végére 13 ponttal megléptek ellenfelüktől. Bowman Jr. vezérletével a második tíz percet ugyan sikerült a Duna-partiaknak behúzniuk, de ahogy fáradtak, egyre nagyobb lett a különbség. A harmadik játékrészt 17 ponttal nyerték meg az iglóiak.

A vége egy 36 pontos vereség lett, amely után érthehő módon nem tudott túl sokat mondani a komáromi vezetőedző, Aleksandar Vržina: "Az eredmény mindent elmond, nem tudok mit hozzátenni. A hazaiak minden tekintetben domináltak és megérdemelten győztek."

A hazai edző, Erich Korfanta először kiemelte, hogy dícséret illeti a komáromi játékosokat, akik öten végigküzdötték a találkozót, majd saját csapatáról is szót ejtett: "Az első két negyedben nem voltam teljesen elégedett a játékunkkal, de utána többet kezdtünk mozogni és már minden rendben volt. Örülök, hogy minden játékosom be tudott szállni a meccsbe, bár sajnálom, hogy Tchúr nem tudott pontot szerezni, de ez már csak apróság."

Szlovák férfi kosárlabda bajnokság:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves-MBK Rieker COM-therm Komárom 119-82 (30-17, 25-30, 37-20, 27-16)
Igló, 200 néző, v.: Karniš, Turček, Holländer

Igló: Maxwell 40, Alleyn 18, Nottage 18, Krajňák 16, Thompkins 6 (Rákai 12, Korfanta 5, Židzik 4, Tchúr)
Komárom: Bowman Jr. 35, Williams 21, Djordjevič 13, Marchyn 11, Stojanov 3

Fotó: facebook.com/basketball.snv