Privigye elvitte a pontokat Komáromból

A komáromiak nagyot küzdöttek, de még nem voltak elegen, hogy legyőzzék ellenfelüket.

A sérülésektől súlytott Komáromnál a mérkőzés előtt már tíz játékos melegített, így elsőre úgy tűnt a legkritikusabb időszakon már túl van Aleksandar Vržina mester alakulata. A csapatok bemutatásánál a vendégek játékosát, Nenad Delićet is nagy taps fogadta, hiszen az előző idényben ő még a cipőgyáriakat erősítette.

A hazaiak meglepően jól kezdtek, 1 perc után már 7-0-ra vezettek. Innen aztán gyorsan fordított Privigye (Prievidza). Néhány pontatlan komáromi passz után már 7-8 volt az állás. Az MBK-n talán az összeszokatlanság érződött leginkább. Bowman Jr. vezetésével viszont újra magára talált Komárom és az első szünetben 20-14-et mutatott az eredményjelző.

A folytatásban folyamatosan javult a vendégek játéka, míg a hazaiaknál a nagyobb merítési lehetőség ellenére csak hét játékos cserélkezett a pályán. 29-35-nél Vržina már a második idejét kérte ki. Ezt rögtön Stamenković triplája követte, ami megadta a lökést, hogy az MBK kiegyenlítsen a félidőre. 38-38-nál vonultak az öltözőbe a csapatok.

A harmadik negyed pocsékul sikerült a hazaiaknak, mindössze 9 pontot dobtak, miközben 20 szerepelt az ellenfél neve mellett, akik így 47-58-ra vezettek 10 perccel a vége előtt. Az utolsó játékrészben Williamsék még mindent megpróbáltak. Az amerikai pontjai után 63-64-re fel is zárkóztak, de ekkor sorra jöttek a Privigye részéről a hárompontos dobások és ez el is döntötte a mérkőzést. A végeredmény 70-77 lett. A hazai szurkolók folyamatosan biztatták csapatukat és a végén is alaposan megtapsolták az utolsó dudaszóig küzdő kosarasokat.

A komáromiaknál hiába volt már több bevethető játékos, hárman egy percet sem kaptak. Bár nem tudhatjuk, hogy nem az egészségi állapotuk akadályozta-e ezt meg, mindenesetre érdekes, hogy Marchyn aki múlt héten, ugyan sérülten, de játszott most nem lépett pályára, míg Stojanov csak 17, Gabrijel pedig bő 10 percet kapott. A Djordjević, Williams, Bowman Jr. hármas viszont több mint 35 percet játszott. Bár minden bizonnyal az előbbieknél gyengébb képességű játékosok ültek a padon, nem biztos, hogy kifizetődő teljesen kifacsarni a csapat még egészséges felét.