Az utolsó pillanatban is kellett egy bravúr a HC DAC győzelméhez

A dunaszerdahelyi női kézilabdacsapat nagy csatában legyőzte Eperjest (Prešov).

A hazai hölgyek álomszerűen kezdték az összecsapást, a 10. perc végén Bízik Boglárka gólja után már 8-2-re vezettek. Ekor viszont egy 0-7-es válasz jött a Popovcová vezette vendégektől, akik így át is vették a vezetést. A fiatal tehetség Pénzes Mónika góljával, valamint a szlovák válogatott Rajnohová találatával újra magához vette az előnyt a Dunaszerdahely. A félidő előtt még Bugár Cintia is megvillant, így ha csak egy góllal is, de végül az ő vezetésükkel zárult a félidő, 15-14.

A szünet után Straka Mária góljával kettőre nőtt a különbség, majd szépen lassan hat gólra is elhúztak a hazaiak. Több jó teljesítményt is láthattunk a HC DAC-nál, Brunczvik Fanni a védekezés mellett támadásban is villogott, de Kozma Dominika is lőtt sorozatban három gólt. A 49. percben éppen Brunczvik góljával lett 26-20, de ez után újra feltámadtak az eperjesiek. 26-24-nél kért időt a hazaiak edzője, Prikler Szilvia, és bár utána Straka és Lelkes Lilla is betalált, a végjáték tartogatott még izgalmakat. Ekkor már jó hangulat uralkodott a szinte teljesen megtelt szerdahelyi sportcsarnokban, és a MOL Arénából átjövő drukkerek megelégelve a vendégek szurkolását hangos buzdításba kezdtek. A hazai közönség innen már mondhatni belehajszolta a sikerbe a lányokat.

Klučková két találatával viszont 50 másodperccel a vége előtt 29-28 volt az állás. A hazaiaknak nem sikerült góllal befejezni a támadásukat, így Eperjes támadhatott a döntetlenért. Ezekben a pillanatokban hátulról, a kapustól jött a segítség a hazaiaknak, Oláh Bella ugyanis egy bravúrt bemutatva őrizte meg csapata számára a győzelmet.

A fellelkesült dunaszerdahelyi közönség vastapssal köszönte meg a csapat teljesítményét. A HC DAC játékosai és stábja megérdemelnék az ilyen hangulatot a megerőltető és küzdelmes idény további mérkőzésein is.

MOL Liga, 12. forduló:

HC DAC Dunaszerdahely-ŠŠK Prešov 29-28 (15-14)
Dunaszerdahelyi Sportcsarnok, 312 néző, v.: Haščík, Sivák

Hazai gólszerzők: Pénzes Mónika 1, Lelkes Lilla 2, Bízik Boglárka 5, Kozma Dominika 3, Brunczvik Fanni 4, Straka Mária 4, Demeter Virág Orsolya 1, Rajnohová Monika 5, Bugár Cintia 4

A mérkőzés után sikerült megszólaltatunk a hazaiak csapatkapitányát, Straka Máriát, valamint Bízik Boglárkát is. A velük készült interjúkat a következő napokban olvashatják oldalunkon.

Fotó: felvidéksport.hu