Felvidék

A nógrádi V. ligában tisztázódott a kép a feljutást illetően

Az éllovas cserpatakiak ismét győztek, míg három vetélytársuknak csak gól nélküli döntetlenre futotta

Az V. ligában a 19. fordulóra került sor, s a III. ligával ellentétben itt mintha tisztázódna a kép a feljutást illetően, hisz az éllovas cserpatakiak a ladomérmindszentieket (Ladomerská Vieska) elintézték odahaza (5:1), míg az őket üldöző három csapatnak (Losonctamási, Nagykürtös, Selmecbánya) csak három gól nélküli döntetlenre futotta. A losonctamásiak Zólyomlipcsében (Slovenská Ľupča) szereztek egy pontot, a másik két mérkőzés döntetlenjének viszont igazból a ragyolciak és a tornaljaiak örülhettek.

A ragyolciak a harmadik helyen álló nagykürtösiek otthonából hoztak el egy pontot, míg a tornaljaiak Selmecbányáról.

A tótgyarmatiak viszont Málnapatakon (Málinec) hagyták mindhárom pontot. Kleffler két góljára Borkó Bence még válaszolt az első félidőben, de a mérkőzés hajrájában a hazaiak Berky találatával bebiztosították a győzelmüket (3:1). A cserpatakiak győzedelmikkel immár 48 pontot szereztek, s nyolc ponttal előzik meg a losonctamásiakat. Őket két, illetve négy ponttal lemaradva követik a nagykürtösiek és a selmecbányaiak. 23 ponttal a nyolcadik helyen állnak jelenleg a tótgyarmatiak, a ragyolciak 17 ponttal a tizedikek, s a 7 pontos tornaljaiak zárják a sort.

A héten két fordulót is lebonyolítanak, előbb május elsején, szerdán 16.30 órától az utolsó, 26. forduló mérkőzéseire kerül sor, amely során a tótgyarmatiak a nagykürtösieket, a losonctamásiak a ragyolciakat fogadják, míg a tornaljaiak Breznóbányára utaznak. A 20. fordulót május 3-án szombaton a losonctamásiak kezdik, akik 16.30 órától a mögöttük álló nagykürtösieket fogadják. Másnap a tornaljaiak az előttük álló feketebalogiakat, a ragyolciak a selmecbányaiakat, míg a tótgyarmatiak a listavezető cserpatakiakat látják vendégül.

forrás: szurkolo.sk