Új edzőjével is vereséget szenvedett Komárom

Megérkezett az új tréner a komáromi kosárcsapathoz, de nem tudott csodát tenni.

Komárom szombaton jelentette be, hogy a Nyitrabánya (Handlová) korábbi mestere, a szerb Dušan Kasum veszi át a csapat irányítását. Az cipőgyáriak már vele készültek a korábbi csapata elleni vasárnapi bajnokira.

A vendégek az első félidőben szinte el is döntötték a mérkőzést, hiszen 42-55-re vezettek. A nyitrabányaiak 13 hárompontost dobtak be ez idő alatt, ebből Tomáš Mrviš 5-öt jegyzett. A szünet után a harmadik tíz percet egyenlőre kihozták Bowmanék, de ennél többre nem voltak képesek, végül 75-94-re győztek a vendégek.

"Gratulálok az ellenfél edzőjének és játékosainak is, jó meccset játszottak. Jelenleg jobban állnak mint mi. Komáromnak sok problémája van, több a sérült játékos, az alap ötösből Tomić, Djordjević és Stamenković sem volt itt. Hét játékossal játszunk, akikből ketten-hárman még juniorok. Pénteken érkeztem meg a csapathoz, egy edzésünk volt hat játékossal. Nem tudunk javulni egy nap alatt. Remélem, hogy az új évben már sokkal jobban fogunk játszani és Komárom újra a régi jó Komárom lesz. Köszönöm minden szurkolónak, hogy tartották bennünk a lelket, januártól meg fogjuk ezt hálálni, hogy a nehéz időszakban is a csapat mellett álltak. Ha nem lenne támaszunk, akkor nehezebben menne" – nyilatkozta első mérkőzése után Dušan Kasum.

"Ez volt az első meccsünk az új edzővel, nem volt elég időnk, hogy megismerjük egymást és az új összjátékot. Úgy gondolom, hogy az egész mérkőzésen küzdöttünk, védekeztünk és az egyetlen dolog ami ellen nem tudtunk tenni azok az ellenfél hárompontos dobásai" – értékelt Branislav Pípíška.

Szlovák férfi kosárlabda bajnokság:

MBK Rieker COM-therm Komárom-MBK Baník Handlová 75-94 (17-23, 25-32, 18-18, 15-21)
Komárom, 200 néző, v.: Brziak, Lukáč, Mlynarčík

Komárom: Bowman Jr 20, Miloševič 20, Pipíška 15, Williams 13, Stojanov (Halmeš 5, Gabrijel 2)
Handlová: Radukič 20, Mrviš 18, Halada 14, Jašš 9, Petráš 8 (Mitrovič 23, Mátych 2, Baltus, Bartuš, Dolník, Stehlík)

Fotó: Facebook-Karol Scholtz