Felvidék

Szerdahelyi vereség az éllovas otthonában

A dunaszerdahelyi hölgyek a MOL Liga 14. fordulójában Csehországba látogattak.

A HC DAC ellenfele az a Baník Most volt, aki a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében többek között a Győri Audi ETO KC-val is megmérkőzött. Görbicz Anitáék hazai pályán 35-29-re, idegenben 46-21-re győzték le cseh ellenfelüket. A csallóközi hölgyek a cseh-szlovák MOL Liga első fordulójában Dunaszerdahelyen 22-41-es vereséget szenvedtek a Most csapatától.

A bajnokság listavezetője papírforma szerint remekül kezdett a DAC ellen szombaton. A sárga-kékek első gólját Rajnohová Monika szerezte, majd 9-2-nél a vendégek első időkérésére is sor került. A félidőben 21-8 állt az eredményjelzőn, a vendégektől Bízik Boglárka ekkor már öt találatnál járt.

A szünet után valamelyest kiengedtek a hazaiak, míg a szerdahelyi lányok megragadva a lehetőséget jobb játékkal igyekeztek minél közelebb kerülni ellenfelükhöz. A végeredmény 39-24 lett. A második harminc percben csak 18-16-ra kaptak ki Straka Máriáék.

Az első fordulóbeli eredményhez képest a lőtt gólok tekintetében kettővel előrelépett a HC DAC, míg a kapott gólokat nézve szintén kettővel kevesebb állt most a nevük mellett.

MOL Liga, 14. forduló:

DHK Baník Most-HC DAC Dunaszerdahely 39-24 (21-8)
Most, v.: Deml, Dvořáček

Vendég gólszerzők: Pénzes Mónika 2, Lelkes Lilla 1, Bízik Boglárka 9, Kozma Dominika 1, Straka Mária 2, Rajnohová Monika 9

Fotó: facebook.com/mskds; Lelkes Ernő