Újabb somorjai siker

A női kosárlabda Extraligában Kassát is legyőzte Somorja.

Sujová Tímeáék a Besztercebánya elleni győzelem után hazai pályán fogadták a kassaiakat (Košice). A találkozót a vendégek kezdték jobban, az első negyedet meg is nyerték, majd a másodikban is tartották előnyüket. A félidőben 36-40 volt az állás.

A nagyszünet viszont jót tett a hazai gárdának, amely játéka folyamatosan javulni kezdett és Simona Marcová vezetésével a harmadik tíz percet 28-10-re nyerték, ezzel pedig szinte el is döntötték a két pont sorsát. Az utolsó játékrészben még tovább nőtt a somorjaiak előnye, akik így 83-63-ra nyertek.

Veronika Dulová az előző győzelem után azt nyilatkozta, karácsonyig mindhárom találkozójukat meg akarják nyerni. Nos, eddig kettőből kettőnél állnak, a következő meccsre pedig deceomber 21-én a pozsonyi Dubček otthonában kerül sor. A somorjai hölgyek jelenleg a negyedik helyen állnak, míg a fővárosiak az utolsó, hatodik helyen tanyáznak és eddig mindössze egyszer nyertek.