Hazai vereség, de javuló játék Komáromban

A komáromi kosarasok új edzője biztatóan mutatkozott be a Zsolna (Žilina) ellen.

A kispadon az edző, Molnár József, a kezdő ötösben az irányító Johnny Baldwin is új arc volt a komáromiaknál vasárnap. Utóbbi rögtön egy hárompontossal mutatkozott be a Danube Devils hiányában a megszokottnál kicsit csendesebb Duna-parti közönségnek. Ezt követően már-már úgy tűnt, hogy a hazaiak részéről csak Austin Williams képes pontot szerezni. Az amerikai sorozatban 10-et jegyzett, majd jött Marchyn triplája is, így 3 másodperccel a vége előtt még 16-16 volt az állás. Ekkor viszont Stojanovhoz került a labda, aki a saját térfeléről dobta kosárra a játékszert, amely a gyűrűben végezte. A szezon egyik legszebb hárompontosa után előnyben ültek le a padra a komáromiak.

Bár mindent megtettek, a hazaiaknak nem sikerült megtartaniuk az előnyüket és a félidőben már 35-37 állt az eredményjelzőn. A szünet után 38-45-nél kezdett magához térni az MBK és Stojanov valamint Bowman Jr. pontjaival sikerült is az egyenlítés. 45-45-nél azonban mindenki megdermedt a csarnokban. Bowman a földön maradt. A már eddig is sérülésektől sújtott csapat szurkolóinak gondolatát pedig a helyi műsorközlő mondta ki hangosan: "Már csak ez hiányozna" – sóhajtott a mikrofonba Fero Toth.

A közönségkedvenc amerikait ketten vitték le a kispadra, ahonnan egy rövid ápolás után vastaps közepette az öltöző felé indult. A kosaras azonban néhány perccel később visszatért és játékra jelentkezett. A drukkerek ovációja ekkor talán a Stojanov "csodadobása" utáni pillanatokat is felülmúlta. Az utolsó tíz perc előtt 52-58 volt az eredmény.

Az utolsó percekben Bowman Jr., Baldwin, Williams, Marchyn és Stojanov is hozzátette a magáét és nagyot küzdött. A szurkolók éppen ezt a hozzáállást kérték már ekkor is számon a padon civilben ücsörgő Stamenkovićon, aki elé a szemmel láthatóan fájdalommal kosarazó Bowmant állították példaként. A komáromiaknak minden erőfeszítésük ellenére nem sikerült megnyerniük a mérkőzést, az utolsó dudaszó 72-77-nél szólalt meg.

Miles Bowman Jr. egyébként szenzációs statisztikát hozott össze, 23 pontja mellett 19 lepattanót gyűjtött, míg Austin Williams 14 pontja mellé 12-szer lepattanózott jól.

A néhány véleményes ítélettel záró játékvezetőket füttysző kísérte az öltözőbe, míg a hazai csapatot tapssal jutalmazták a nézők. Ekkor azonban nem volt vége az eseményeknek, Stamenković ugyanis megtalálta az őt kritizálló szurkolókat és csupán Tomić, Halmeš és a biztonságiak közbelépése miatt nem lett verekedés a kezdődő dulakodásból a pálya szélén. Bár nem láttuk tisztán az esetet, úgy tűnt a szerb benne lenne, hogy folytatódjon a bunyó.

Az izgalmas meccs után portálunknak elemezte a látottakat az új komáromi edző, Molnár József: "A mérkőzés nagy részében jól játszottunk, én azt gondolom a védekezésben is. A taktikát is jól hajtottuk végre, és szívvel-lélekkel küzdöttek a srácok. Sajnos a második negyedben volt egy kétperces rövidzárlatunk, illetve a harmadik végén egy másfél perces kihagyás. Ekkor kaptunk azt hiszem hat illetve kilenc pontot zsinórban. Komoly hibák voltak, ha jobban odafigyelünk, akkor ki tudtuk volna küszöbölni azokat, és akkor mi vagyunk a végén a győztes csapat. Támadásban természetesen néha döcögött a játék, de van egy új játékos, van egy új edző, így össze kell csiszolódni. Látni kell mindenkinek, hogy hol vannak azok a pontok, ahol a legtöbbet kihozhatjuk a játékosokból és a csapatból is. Az öltözőben azt fogom nekik mondani, hogy ez egy jobb csapat most, mint a meccs előtt volt. Ez mindenképpen pozitívum."

Szlovák férfi kosárlabda bajnokság:

MBK Rieker COM-therm Komárom-BK Slávia Žilina 72-77 (19-16, 16-21, 17-21, 20-19)
Komárom, 305 néző, v.: Šarišský, Kurpaš, Gacík

Komárom: Baldwin 11, Williams 14, Pipíška, Bowman Jr. 23, Stojanov 15 (Marchyn 9, Halmeš)
Zsolna: Wiggins 18, Jeftič 11, Rožánek 9, Hoferica 2, Woods 4 (Dickson 7, Merešš 13, Tot 3, Sapp 10, Podhorský

Fotó: felvidéksport.hu