Felvidék

A kapufák nem voltak a DAC-cal

A dunaszerdahelyi női kézilabdacsapat nem jutott tovább a kupában.

A találkozót az eperjesiek (Prešov) kezdték jobban, Klučková egy és Popovcová két góljával már a harmadik percben 0-3 volt az állás. Mészáros Rékáék ez után elkezdték a felzárkózást, sőt 7-6-nál már vezettek is, de ekkor egy hosszú gólcsend következett. A hazaiak kilenc percig nem tudtak betalálni, így újra a vendégeknél volt az előny. Az első húsz percben nagyon nem ment kintről a szerdahelyi átlövőknek. A félidő végén aztán Rajnohová megtalálta az ellenszert a vendégek magas védőfala ellen és elsősorban neki volt köszönhető, hogy a nagyszünetben csak hárommal vezetett Eperjes.

Az első játékrészben Bugár Katalin és Bundová Lenka sem nyújtott kiemelkedőt a kapuban, így a szünet után Oláh Bella kapott lehetőséget. Az előző eperjesiek ellen vívott bajnokin éppen az ő utolsó pillanatokban bemutatott védése hozta meg csapatának a sikert, így a szép számú és hangos csallóközi közönség reménykedhetett, hogy most is hasonló lesz a forgatókönyv.

A kapuscsere most is bejött, hátulról megkapta a támogatást a csapat, de elöl nem akartak összejönni a gólok. Bár Demeter Virág Orsolya gyorsan lőtt kettőt, ez után már figyeltek a beállóra a vendégek. A magas védőfalat nehezen tudták megbontani a dunaszerdahelyi hölgyek, amikor pedig a vendégeknek nem sikerült blokkolniuk, akkor vagy Poláková védett, vagy a kapufa mentette meg Eperjest a góltól. A fiatal Pénzes Mónika szélről és Bízik Boglárka hetesből elért gólja után ennek ellenére 19-19-nél egyenlítettek a hazaiak, de Vencurikováék újra meg tudtak lépni. Straka Máriáék mindent megpróbáltak, de ezen a napon minden kifelé pattant a kapufáról. A végére talán kicsit el is fáradtak a sárga-kék lányok, így a szoros mérkőzés 23-29-nél ért véget.

A Szlovák Kupa elődöntőjében így Eperjes lesz ott, Lelkes Lilláék pedig tavasszal már csak a MOL Ligára összpontosíthatnak.

Női kézilabda Szlovák Kupa, negyeddöntő:

HC DAC Dunaszerdahely-ŠŠK Prešov 23-29 (13-16)
Dunaszerdahely, 353 néző, v.: Haščík, Sivák

Hazai gólszerzők: Pénzes Mónika 1, Lelkes Lilla 1, Bízik Boglárka 8, Straka Mária 4, Mészáros Réka 1, Demeter Virág Orsolya 2, Rajnohová Monika 6
Vendég gólszerzők: Belušková 1, Popovcová 9, Ratvajská 1, Šutranová 3, Ščerbáková 1, Holubová 2, Vencuríková 4, Klučková 6, Vagaská 2

A lefújás után portálunknak értékelte a mérkőzést és az őszt a sportigazgatói szerep mellett az év végén vezetőedzőként is tevékenykedő Prikler Szilvia, valamint Dr. Horváth Zoltán klubelnök is. A velük készült interjúkat a következő napokban olvashatják majd a felvidéksport.hu-n.

Fotó: felvidéksport.hu