Újra kikapott Komárom

Az MBK Rieker COM-therm Komárom csapata Losoncon (Lučenec) vendégeskedett.

A vendégek kezdtek jobban, egészen konkrétan az első tíz perc Bowman Jr.-ról szólt. A komáromiak amerikai légiósa Baldwin kosara után sorozatban 12 pontot szerzett, így már 10-14 állt az eredményjelzőn, amikor a harmadik piros-fehér mezes, Djordjević betalált a gyűrűbe. Az első negyed végén tíz ponttal vezettek a cipőgyáriak.

A második játékrész elején sikerült kikapcsolni a játékból Komárom legjobbját, így a losonciak szépen lassan utolérték ellenfelüket, majd fordítottak is. Érdekesség, hogy míg a hazaiaknál 20 perc után 8 játékos állt 4 vagy 6 ponton, addig a vendégeknél Bowman Jr. 25 pontja mellett csak Marchyn (5) jutott 4 fölé. Baldwin, Djordjević és Gabriel fejenként 2-t, az új igazolás Tratnik pedig 3-at jegyzett. A nagyszünetben 40-39 volt az állás.

Komárom jól jött ki az öltözőből és ha csak 1-1 ponttal, de a negyed elején folyamatosan ők vezettek. Miloševičék viszont a végén fordítottak és egy ponttal ezt a játékrészt is meg tudták nyerni, így 60-58-nál vágtak neki a csapatok a végjátéknak.

A fáradó Duna-partiak ellen Losonc gyorsan eldönthette volna a meccset ekkor, de ők is több ziccert elhibáztak. Ez volt, ami az utolsó percig életben tartotta Stojanovék esélyeit, de végül a kulcspillanatokban döntött a frissesség, így a hazai csapat 77-70-re nyerni tudott. Bowman Jr. elképesztő teljesítményt nyújtott, csapata pontjainak több mint felét ő dobta (tehát többet dobott, mint társai összesen), szám szerint 37-et, e mellett pedig 12 lepattanót is begyűjtött.

Komárom legutóbb november 15-én győzött, éppen a losonciak ellen, ám akkor hazai pályán. Molnár József csapata így 8 vereséggel zárta az évet. Az MBK legközelebb január 4-én a 8. helyen álló Igló (Spišská Nová Ves) ellen törheti meg rossz sorozatát. Marchynék jelenleg az utolsó, 9. helyen tanyáznak.