Felvidék

Naszvadi sikert hozott a Kolárovo Cup szombati rangadója

A XXVI. Kolárovo Cup egyik legjobban várt szombati meccse a Gúta-Naszvad/Ímely női rangadó volt.

A tavalyi címvédő naszvad-ímelyi Ferplast a házigazda Gúta ellen lépett pályára. A sportcsarnok teljesen megtelt a mérkőzésre, a hölgyek remek hangulatban mérhették össze tudásukat.

A vendégek esélyeshez méltón kezdték az összecsapást és gyorsan 1-4-es előnybe kerültek. A gútaiak nem tudták felvenni az ellenfél tempóját, így a 13. percben már 2-8-at mutatott az eredményjelző. A húszperces félidő végére 6-13-ra vezetett Naszvad.

A szünet után felpörgött Gúta és lassan közelebb lopózott ellenfeléhez. A félidő 10. minutumában 10-15 volt az állás, tehát a játékrészt ekkor 4-2-re vezették a hazaiak. Ennek tudatában rákapcsolt a Zachar Karin vezette vendégcsapat és végül 15-23-ra nyerték meg a szomszéd várak ranagdóját.

HŠK-74 Gúta-Ferplast Naszvad-Ímely 15-23 (6-13)

Vasárnap mind az öt kategóriában (női, idősebb diáklány, fiatalabb diklány, előkészítő lányok, férfiak) a döntő mérkőzések következnek, illetve még néhány helyosztót is megtekinthetnek a kilátogatók. A torna zárónapjának programja:

Forrás: facebook.com/hsk74kolarovo

Forrás: facebook.com/hsk74kolarovo