Pontot lopott az újonc Dunaszerdahelyről
Hiába a fölény és a két kapufa, az Eperjes végül megúszta gól nélkül a MOL Arénában.
fotó: Fekete Nándor / dac1904.sk
Vasárnap este újra megtelt a dunaszerdahelyi MOL Aréna, ahol a válogatott szünet után hazai pályán tért vissza a DAC – de a szurkolók végül nem ünneplő hangulatban távoztak. A tabella harmadik helyezettje a friss feljutó Eperjest fogadta, amely az elmúlt hetekben már bizonyította, hogy nem ijed meg a nagyobb nevű ellenfelektől. Így történt most is: az újonc újabb bravúrt ért el, és pontot rabolt el Dunaszerdahelyről.
A hazaiak lendületesen kezdték a találkozót, már az első percekben jelezve, hogy nem szeretnének meglepetést. Nem is sokon múlt: Redzic szabadrúgása a felső lécről vágódott le, majd Nemanič fejesénél ismét a kapufa mentette meg az eperjesieket. A DAC határozottan támadott, a közönség pedig ritmusosan biztatta a csapatot, de a befejezések rendre pontatlanok maradtak. A vendégek kapusa, Bajza többször bravúrral avatkozott közbe, időnként már az időhúzás jeleit mutatva.
A félidő közepén az újonc is megvillant: Regáli a leshatáron kilépve veszélyeztetett, de Popović résen volt. A szünetig több komoly helyzetet is kidolgozott a DAC – Sylla ziccere például centikkel ment mellé –, a gól azonban továbbra sem akart megszületni.
A második játékrészben pedig egyre jobban látszott, hogy az Eperjes a döntetlenre rendezkedett be. A vendégek szervezetten védekeztek, gyors kontráik viszont veszélyt hordoztak: Popovićnak két alkalommal is nagyot kellett védenie, hogy ne forduljon a mérkőzés. A DAC cserékkel próbálta feltörni a falat, de csak újabb kapufák és mellészálló lövések jelezték a hazai fölényt.
A hajrában a feszültség csúcsra ért: a videóbíró vizsgálata után Redzic piros lapot kapott, így emberhátrányban kellett befejezni a meccset. A B-közép tovább biztatta a csapatot, de a döntő találat ezúttal elmaradt – a vasak kétszer is útját állták a hazai gólnak, így maradt a 0–0.
A DAC ezzel hazai pályán sem tudta legyőzni az újoncot, amely újabb ponttal bizonyította: nem véletlenül okozott már gondot a Slovan, a Nagyszombat vagy épp Dunaszerdahely számára sem. A csallóköziek maradtak a bronzérmes pozícióban, de az élmezőny előnye nőtt – jövő héten Trencsénben kell visszatalálniuk a győztes útra.
A vasárnap esti találkozón egyetlen dolog nem olvadt meg a téli hidegben: a vendégek védelme. Az újonc pedig elvitte, amiért jött – egy értékes pontot a MOL Arénából.