Mátéék is Rybanskáék is nyertek az OB I-ben

A Ferencváros és az UVSE is sikerrel vette a női vízilabda bajnokság 12. fordulóját.

Az FTC a III. Kerületi TVE ellen ugrott vízbe. Az első negyed szorosan, döntetlennel ért véget, majd a második játékrészben sikerült elhúznia a Fradinak. A félidőben 4-7 volt az állás. A kiegyenlített harmadik nyolc perc után a negyedikben még eggyel nőtt a különbség, így a vendégek 8-12-re tudtak győzni. A kiskövesdi (Malý Kamenec) származású Máté Zsuzsanna egy góllal vette ki a részét a sikerből.

"Számítottunk arra, hogy nehéz meccs lesz és arra is, hogy nyerünk. Mindkettő bejött. Magunknak tettük nehézzé ezt a mérkőzést, mivel nagyon sok hibát csináltunk támadásban, amiből jöttek a III. kerületi akciók. Szépen lassan tudtunk ellépni az ellenféltől és végül nyertünk, négy gól volt a különbség, ez így elfogadható" – nyilatkozta a meccs utáni sajtótájékoztatón a felvidéki játékos.

Security Check Required

(null)

Női vízilabda OB I, alapszakasz, 12. forduló:

III. Kerületi TVE-FTC Telekom 8-12 (2-2, 2-5, 3-3, 1-2)
III. KerületiTVE uszoda, v.: Juhász Gábor, Kovács Cs. Tamás

Hazai gólszerzők: Crittenden Patrícia 1, Pap Médea Rebeka 1, Kisteleki Dóra 4, Petőváry Luca Katica 1, Drávucz Rita 1
Vendég gólszerzők: Máté Zsuzsanna 1, Muzsnay Fanni 2, Illés Anna 2, Tóth Csabai Dóra 5, Ráski Lilla 1, Gémes Anett 1

Az UVSE Rybanská Natašával a soraiban Egerbe látogatott és győzött 6-18-ra. A szlovák származású játékos két gólt szerzett.

Lillafüredi Ásványvíz-ZF-Eger-UVSE-Tungsram-Hunguest Hotels 6-18 (2-5, 1-6, 1-5, 2-2)
BitskeyAladár uszoda, v.: Kun György, Vogel Gábor

Hazai gólszerzők: Szilágyi Dorottya 3, Dobi Dorina 1, Tóth Csenge 1, Czigány Dóra 1
Vendég gólszerzők: Antal Dóra 2, Kisteleki Hanna 1, Keszthelyi-Nagy Rita 5, Parkes Rebecca 6, Rybanská Nataša 2, Peresztegi-Nagy Kinga 1, Telek Dorottya 1

Fotó: facebook.com/fradivizilabda