Felvidék

Hosszabbítás döntött az újváriak meccsén

Pénteken az érsekújvári bikák a Nagymihály (Michalovce) csapatát fogadták.

Az első harmadot a hazaiak kezdték jobban és ezt egy góllal is meg tudták koronázni. 3 az 1 ellen sikerült meglógniuk és egy kis szerencsével a vezetést is megszerezték a 10. percben. A játék képe ez után sem változott, de így is összejött az egyenlítés a nagymihályiaknak. A második húsz percben egy emberelőny végén a vendégek jutottak vezetéshez, de Jurík egy a kapu mögül visszapattanó korongból újra kiegyenlítette az állást.

A harmadik játrékrészben mindkét csapat elsősorban a támadások építésével foglalkozott, de a gólra várni kellett. Végül a hazaiak találtak be, méghozzá kétszer is. Az előnyt viszont nem sikerült megtartani. Végül 34 másodperccel a vége előtt egyenlített Nagymihály, amikor már kapus nélkül, hat mezőnyjátékossal helyeztek nyomást Nechvátal kapujára.

A hosszabbításban végül egy perc sem kellett a hazaiaknak a döntő gólhoz, Obdržálek egy buli után közelről volt eredményes. A 49. forduló után eldőlt, hogy a 13. helyen a liptószentmiklósiak (Liptovský Mikuláš) végeznek majd, így az újváriak tovább küzdhetnek, hogy kiharcolják a playoffba kerülést.

Tipsport Liga, 49. forduló:

HC Mikron Érsekújvár-HK Dukla Ingema Michalovce 5-4 (1-1, 1-1, 2-2, 1-0) - hosszabbítás után
Érsekújvár, 985 néző, v.: Novák, Rencz, Frimmel, Kis-Király

Gólszerzők: Ondrušek 10. (Mikula, Bajtek), Jurík 38. (Ordzovenský, Stupka), Bajtek 52. (Jurík), Šille 55.(Andrisík), Obdržálek 61. (Jurík) ill. Kolba 18. (Török), Mesikämmen 29. (Spilar, Lalancette), Šimun 56. (Borov), Phillips 60. (Lalancette, Pukka)

49. kolo NZ - MI

Uploaded by Tipsport Liga on 2020-02-15.

Pénteken jégre lépett a MAC is, amely a Poprádtól szenvedett vereséget, míg a DVTK Jegesmedvék Zólyomban kaptak egy komoly verést.

HKM Zvolen-DVTK Jegesmedvék 9-2 (2-1, 3-0, 4-1)
Zólyom, 1 460 néző, v.: D. Konc st., Müllner, Krajčík, Gegáň

Gólszerzők: Zuzin 16. (Kubát, McPherson), Thompson 20. (Trotter, Corrin), Zuzin 22. (McPherson, Štrauch), Tibenský 32. (Betker), Zuzin 36. (Švarný, Corrin), Halama 46. (Betker, Švarný), Tibenský 52. (Petran, Marcinek), McPherson 55. (Mráz, J. Mikúš), J. Mikúš 60. (Štrauch) ill. Láda 15. (P. Kiss, Wehrs), Szirányi 50. (Valchař, P. Kiss)

49. kolo ZV - DVTK

MAC Újbuda-HK Poprad 2-3 (2-1, 0-0, 0-2)
Budapest, 965 néző, v.: Tvrdoň, Snášel, Kacej, Rojík

Gólszerzők: Strech 1. (Klempa), Sofron 8. (Klempa, Strech) ill. Lapšanský 12. (Matúš Paločko), Dalhuizen 44. (Larkin), Mercier 49. (P. Svitana, Zagrapan)