Felvidék

Győzelmével tovább küzd a második helyért a DAC

A Dunaszerdahely a szezon utolsó hazai bajnokiján a zsolnai csapatot fogadta szombaton.

A hazaiaknál még szűkebb volt a keret, mint a Slovan ellen. Az akkor a védelembe beugró Bednár megsérült. A helyére becserélt Malý így szombaton, már a kezdőben találta magát. Ramirez megkapta szerdán ötödik sárga lapját, így eltiltását töltötte. Az ő helyére nem meglepő módon Fábry került be, mellette pedig Divković és Kalmár sokat változtatva a helyüket alkották a támadósort. A cserepadon Száraz, Šimčák, Sharani és Mendez ült.

Felvidéksport.hu on Facebook Watch

Nélküled a DAC-Zsolna előtt

A szurkolók egy látványos, füstös koreográfiával, a hazai játékosok pedig helyzetekkel kezdték a második helyért folyó párharcot. Divković mellé lőtt, Kalmárnak egy kicsit magas volt a horvát beadása, míg Njie pont középre helyezte próbálkozását. A Zsolna egy veszélyes kontrával válaszolt. Úgy tűnt a balról érkező beadást Kružliak simán kirúgja, de elvétette a játékszert, Ďuriš viszont kihagyta a nagy helyzetet. A DAC védőjének nem ez volt az egyetlen hibája, az első játékrész felénél ki is hívta őt Bernd Storck, aki Kukkoniás almalevelet kortyolgatott a kispadon. A német próbálta megnyugtatni játékosát.

A DAC folytatta a helyzetek kialakítását. Fábry lövése után Blackman adta be a lecsorgót, ami egy védőt érintve hullott Kalmár fejére, de a csapatkapitány fejese fölé szállt. Az újrakezdés óta minden meccsen aktív Divković lövését Petráš védte. A 28. percben jött az ivószünet, ami alatt Blackman szorult ápolásra. A jobbhátvéd ekkor még folytatta, de a második játékrészre már nem jött ki. Sharani váltotta, a védelem szélére pedig Schäfer húzódott vissza.

Sárga-kék koreográfia a DAC-Zsolna előtt

A szünet előtt Divković újabb kísérletét fogta a zsolnai kapus, majd Balić szöglete után fejelt nem sokkal mellé Kružliak. A 37. percben a hazai B-Közép a “Gólt kéne rúgni, DéÁCé gólt kéne rúgni” rigmusra is rákezdett. A szurkolók érezték, hogy csapatuk uralja a mérkőzést, csupán a pontos befejezés hiányzik a játékból.

A végén azért helyzetbe kerültek a vendégek is. Kružliak és Davis nem értették meg egymást, így lövőhelyzetig jutott Gono, de fölé szállt a labda. A másik felén Fábry a nézőtéren lévő biztonsági embereket találta el.

A szünet után ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták. Fábry szabadrúgása után Sharani azonnal gólt fejelhetett volna, de ekkor még a kapufa segített Petrášnak. Sorra jöttek a kisebb-nagyobb helyzetek, majd a gól is. Divković beadását a kapunak háttal helyezkedő Sharani szinte levette a lendületből érkező Kalmár lábáról. Mire viszont a magyar középpályás hátranézett, hogy letolja társát, a ghánai kapura fordult és belőtte csapata vezető találatát. Ezt a közös öröm követte, 1-0.

A Zsolna Bernát kísérlete után egyenlíthetett volna, de csak az oldalhálót találta el a középpályás. Jöhetett volna az újabb hazai gól is, Sharani, majd Kalmár kísérletét is blokkolták, a magyar válogatott futballista újabb lövésénél pedig Petráš védett. Az említett két játékosnak akadt még lehetősége, de az utolsó passzok pontatlanok voltak.

Bő tíz perccel a vége előtt Schäfer kapott labdát a jobb oldalon, a tizenhatoson belül eltüntették, a játékvezető pedig asszisztense segítségével kis késéssel tizenegyest ítélt. A csapatkapitány Kalmár Zsolt magabiztosan értékesítette azt, 2-0.

Bernát került ziccerbe néhány körömpassz után, de Jedlička, ahogy szokta, most is megfogott egy ziccert. A másik oldalon sorra jöttek a lehetőségek, a legnagyobbat Kalmár passza után Balić lőtte a nézők közé. Schäfer ez után tökéletesen helyezkedett, majd lőtt, de Petráš védett. A hosszabbításban újoncot avatott a ´Szerdahely, a panamai Mendez Castillo Fábryt váltotta. Újabb eseményt már nem írhattunk fel, Kráĺovič játékvezető pedig lefújta a mérkőzést.

A DAC győzelmével egy pontra megközelítette a zsolnaiakat a tabellán. Az utolsó fordulóban a második Zsolna otthon fogadja a Nagymihályt, míg a DAC Rózsahegyre látogat. Az eredmények kedvező alakulása esetén még a második hely is meglehet Storckéknak.