Aranyat ért az utolsó dobás: bajnok lett az SK DAC kézilabdacsapata
Egy mindent eldöntő mérkőzésen harcolta ki az elsőséget a dunaszerdahelyi együttes, amely újra esélyt kap az élvonalba jutásra
fotó: SK DAC / facebook
Feszült hangulatban, hatalmas tét mellett lépett pályára a szezon utolsó bajnoki mérkőzésén az SK DAC férfi kézilabdacsapata, és végül nem maradt el a diadal: a dunaszerdahelyiek egyetlen góllal múlták felül ellenfelüket, ezzel pedig megszerezték a bajnoki címet.
A siker különösen értékes, hiszen a csapat hosszú idényt zárt kiemelkedő teljesítménnyel. A 22 találkozóból húszat megnyerve végig a mezőny élvonalában maradtak, és a végső hajrában sem remegtek meg. A döntő fontosságú összecsapáson a Trebišov elleni minimális különbség is elegendő volt ahhoz, hogy a trófea ismét Dunaszerdahelyre kerüljön.
A bajnoki cím egyben újabb lehetőséget is jelent: az SK DAC ismét részt vehet az élvonalba jutásért zajló osztályozón. Az elmúlt években ez a lépcső rendre megálljt parancsolt a csapatnak, most azonban új ellenféllel szemben próbálják meg áttörni a korábbi korlátokat.
A klub számára ez már sorozatban a negyedik alkalom, hogy eljut az osztályozóig, ami jól mutatja a csapat stabilitását és fejlődését. A kérdés most az, hogy sikerül-e végre feltenni a koronát a teljesítményre, és kiharcolni a helyet a legmagasabb osztályban.
Kövess minket facebook-on:
Cimkék: sk-dac, férfi-kézilabda, dunaszerdahely, kézilabda